2013.12.20

Wigilia klas 6

„Wigilia” W piątek, 20 grudnia 2013 roku wszyscy uczniowie klas szóstych byli bardzo podekscytowani. Z samego rana klasa 6B przygotowywała pyszne potrawy wigilijne. Każdy uczeń przyniósł potrzebne składniki oraz fartuch. Zostały przygotowane trzy potrawy: pierogi z kapustą i grzybami, sałatka jarzynowa i śledź pod pierzynką. O jedenastej obie klasy zorganizowały wigilię, podzieliły się opłatkiem, a potem poszły na apel, gdzie piąte klasy przygotowały piękne jasełka. Aktorzy mieli przepiękne i ciekawe stroje. Uczniowie oraz nauczyciele oglądali z zainteresowaniem przedstawienia. Na koniec pan dyrektor złożył nam życzenia i rozdał odznaki zdobyte przez uczniów. Po zakończeniu apelu wszyscy rozeszli się do swoich klas. Nasz stół stał pięknie przystrojony. Zaczęliśmy próbować potraw. Wszystko było pachnące i pyszne. W tle cichutko grały kolędy, a choinkowe lampki świeciły się ciepłym światłem. Wszystko razem dawało naprawdę świąteczny nastrój. Moim zdaniem ta wigilia była bardzo przyjemna i wesoła. Wszyscy świetnie się bawili.

Jula Palmer 6B