2014.12.19

Wigilia klas IV

W piątek 19 grudnia 2014 roku po drugiej godzinie lekcyjnej miało miejsce spotkanie wigilijne klas czwartych, które odbyło się w klasie 4a. Najpierw pani Marzena Derejko poprosiła uczniów z klasy 4b, aby pomogli w przygotowaniach. Gdy wszystko było gotowe, na stołach postawiono potrawy. Było dużo ciast, zaś trochę mniej dań typowo wigilijnych, jak śledź czy kluski z makiem. Następnie wszyscy uczniowie i pani wychowawczyni podzielili się opłatkiem, po czym zeszli do małej sali na apel, gdzie byli tez inni uczniowie. Było wspólne śpiewanie kolęd. Pan Dyrektor wręczył Odznaki Rudawkowe. Po apelu uczniowie wrócili do klasy, gdzie po przyjściu innych nauczycieli nastąpił poczęstunek. Później chłopcy poszli do klasy 4b oglądać film i grać w gry planszowe. Wigilia przygotowana przez klasy czwarte była udana, potrawy smaczne, a atmosfera domowa.
Bartosz Białek 4b