2016.01.20

XI Koncert Noworoczny oczami czwartoklasistki

Dnia 20 stycznia 2016 roku w Sali Widowiskowej Klubu WAT odbył się XI Koncert Noworoczny, przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W tym roku tematem przewodnim Koncertu było „Kiedy dziadkowie byli mali”. Uroczystość rozpoczął Pan Jarosław Pytlak, który serdecznie przywitał licznie przybyłych gości. Następnie uczniowie wszystkich klas wspólnie zaśpiewali „Piosenkę o Szkole” napisaną z okazji 25-lecia Szkoły, po czym Pan Dyrektor wręczył wybranym rodzicom odznaki za pomoc Szkole oraz podziękował odchodzącej na emeryturę Pani Czesławie Bajll, która przez wiele lat dbała o czystość naszej placówki.

Po oficjalnych przemówieniach rozpoczął się występ kombatantów z Domu Pomocy Społecznej, którzy razem z uczniami klas piątych zaprezentowali dawne zabawy karnawałowe. Pierwszą część Koncertu zakończył pokaz taneczny przygotowany przez grupę uczennic uczęszczających na dodatkowe zajęcia taneczne w naszej Szkole, po którym publiczność udała się na przerwę. W jej trakcie goście mogli posilić się w bufecie zorganizowanym przez nauczycieli i uczniów. Nasza klasa wspólnie z panią Małgosią Cieślak przygotowała na tą okazję słodkie ‘szyszki’ z ryżu i masy krówkowej. Na przerwie można było też odwiedzić stoisko „Rudawka”, podziwiać wybrane dzieła ze Szkolnej Galerii Sztuki oraz kupić „Gazetę z Rogami” (redagowaną przez uczniów klas starszych pod opieką pani Eli Szczeciny, „Gazetkę z Różkami” (redagowaną przez uczniów klas młodszych pod kierunkiem pani Eli Borsuk-Soroty) i „Wokół Szkoły” (redagowane przez Pana Dyrektora).

Drugą część koncertu rozpoczęła „Piosenka dla Babci i Dziadka” w wykonaniu klas 1-3, po której wyświetlono prezentację na temat życia w młodości naszych dziadków, przygotowaną przez klasy szóste z pomocą pani Anety Świątek i pana Adama Kowalczyka. Następnie uczniowie klas 1-3 zaprezentowali piosenki i zabawy z okresu dzieciństwa naszych dziadków, takie jak „Jadą, jadą misie”, „Jawor, Jawor”, „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Ojciec Wirgiliusz”. Wszystkie znane mi były z przedszkola. Na scenie zrobiło się kolorowo, bo każda klasa wystąpiła w koszulkach innej barwy.

Po tych pięknych występach rozpoczęła się część świąteczna Koncertu. Najpierw uczniowie klasy 6b zaśpiewali pastorałkę „Bambino Jazzu”. Następnie klasa 5b wykonała utwór „Merry Chistmas Everyone”. Wreszcie przyszedł czas na nas, czyli występ klas czwartych, które przygotowały pięć kolęd w języku angielskim pod kierunkiem pani Kasi Mysińskiej-Kakiet i pani Magdaleny Staszałek. Po naszym występie Martyna Piskorz i Jan Wołyniak zagrali jeszcze dwie kolędy na pianinie i skrzypcach.

Na zakończenie prowadzące złożyły w imieniu wszystkich obecnych najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka, a wszystkie klasy na do widzenia zaśpiewały kołysankę „Ach śpij kochanie”. Według mnie koncert w tym roku był BARDZO udany i na długo pozostanie w mej pamięci.

Pola Krysiuk 4b

Link do galerii