2019.02.22

Z wizytą w Cytadeli

Dnia 22.02.2019 uczniowie klasy 6a wybrali się na wycieczkę do Cytadeli Warszawskiej, a dokładnie do Muzeum X Pawilonu.
Po około godzinie drogi autobusem i tramwajem, klasa znalazła się pod Cytadelą. Po chwili znaleźli się bezpośrednio przed Dziesiątym Pawilonem tegoż więzienia. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu na temat malarza Artura Grottgera. Następnie uczniowie udali się w stronę celi, w których karę odbywali m.in. Romuald Traugutt, czy Józef Piłsudski. Na końcu zwiedzania wszyscy uczniowie dostali kartę pracy, która dotyczyła oglądanej ekspozycji. Po wyjściu z Cytadeli oraz dojechaniu pod Stare Miasto klasa udała się na chwilę do miejscowej cukierni, po czym wróciła do szkoły na ostatnią lekcję.

Jestem przekonany, że uczniowie klasy 6a byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Temat lekcji był bardzo ciekawy oraz przewodnik był niczego sobie, myślę, że dzieci z chęcią kiedyś wrócą tam na następną lekcję.

Adam Gardocki kl.6a