2017.11.16

Zbieramy – pomagamy!

Od lat w naszej szkole odbywa się zbiórka baterii i przenośnych akumulatorów. Zielone kartony, do których należy wrzucać zużyte baterie można znaleźć w czterech miejscach:

– hol gimnazjum,

– parapet naprzeciwko szatni zerówek,

– parapet obok szkolnego sklepiku,

– regał przy salach trzecich klas.

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do trzeciej edycji konkursu zbiórki zużytych baterii pod hasłem „Pomagamy”. Tym razem, za pośrednictwem firmy REBA, z którą współpracujemy, będziemy wspomagać działalność Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” (www.bardziejkochani.pl).

Konkurs trwa do końca marca i bardzo chcemy zebrać do tego czasu jak najwięcej baterii – by chronić środowisko oczywiście, ale i pomagać bardzo ważnej i potrzebnej organizacji, dla której każde wsparcie jest nieocenione. Zwykle zbieraliśmy ok. 80 kg baterii. To niemało, ale może w tym roku udałoby się przekroczyć magiczne 100 kg? Gorąco Was zachęcamy – przynoście zużyte w domu baterie, odbierajcie je też od znajomych i napełniajcie zielone kartony!

Agnieszka Jakubisiak