2010.05.17

ZIELONA SZKOŁA w SIERAKOWIE WIELKOPOLSKIM

W dniach 17- 22 maja 2010 nasza szkoła „zazieleniała się” w ośrodku „Wrzos”, w uroczym Sierakowie Wielkopolskim.
Daleka podróż upłynęła szybko i przyjemnie, z przerwą na obiad i zwiedzenie bazyliki w Licheniu. W drodze powrotnej, oglądaliśmy kolejne cuda natury- ślady po uderzeniu w Ziemię meteorytów, w okolicach Poznania.
Pobyt w „Zielonej Szkole” był bardzo atrakcyjny i urozmaicony. Byliśmy np. w Centrum Edukacji Regionalno- Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie poznaliśmy min. tajemnice zanikających zawodów, zwiedziliśmy uroczy kościółek gotycki w Kamionnej, zwiedziliśmy Sieraków, a w nim: Zamek Opalińskich z niezwykłymi sarkofagami i wystawą „Dusze maluczkich”, barokowy kościół Cystersów i najstarsze w Polsce stado ogierów. Byliśmy też w fantastycznej leśniczówce w Bucharzewie, gdzie poznaliśmy w niezwykły sposób tajemnice lasu. Klasy starsze zwiedziły Międzyrzecki System Umocnień i pokonały pieszo przepiękne szlaki turystyczne w okolicach Chalina. Rozgrywaliśmy także mecze na boiskach i w prawdziwej kręgielni, śpiewaliśmy przy ognisku, odkrywaliśmy talenty kolegów i koleżanek, jeździliśmy bryczkami, wędrowaliśmy po pięknej „Krainie 100 jezior”, zajadaliśmy się lodami. Na zakończenie pobytu, już tradycyjne, odbyła się gra terenowa dla wszystkich uczniów.
Pobyt w „Zielonej szkole” był jak zawsze bardzo udany. Szkoda tylko, że czas biegnie tak szybko…(jb)