2019.10.08

„Żywa” lekcja historii

8 października 2019r. w mury naszej szkoły zawitał niezwykły gość – pani Maria Wiśniewska, która w czasach Powstania Warszawskiego była znana pod pseudonimem „Malina”. Uczniowie klas 7ab oraz 6a mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w” żywej” lekcji historii. Pani Maria opowiadała o trudnym czasie Powstania Warszawskiego, w którym brała udział. Dla młodzieży była to lekcja obfitująca w pełną zadumy atmosferę, podczas której uczniowie zanurzyli się w meandry wspomnień pani Marii. Oczami wyobraźni widzieli i słyszeli strzały oraz wybuchy, ale także śmiech towarzyszący powstańcom podczas trudów „normalnego” życia.

Lekcja była ogromnym przeżyciem dla wszystkich uczestników, okazją do poznania niezwykłej osoby oraz uzmysłowieniem sobie, że historię tworzą ludzie, że piekło, które przeżyła pani Maria było realne, tak jak ona – żywy świadek historii.