Zespół pedagogiczny

Paweł Augustyniak, psycholog

Psycholog, ukończył studia magisterskie na Wydziale Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS  w Warszawie. Jest także absolwentem Wydziału Teorii Literatury Uniwersytetu w Lizbonie. Obecnie odbywa szkolenie w Polskim Instytucie Ericksonowskim w ramach Czteroletniego Podyplomowego Kursu Psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Doświadczenie kliniczne zdobył pracując jako psycholog i pedagog (wychowawca) w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym  w Warszawie. Pracował także jako prywatny psycholog rodzinny. Wcześniej odbył staż na oddziale dla młodzieży zagrożonej samobójstwem w Hospital de Santa Maria w Lizbonie.

Anna Barańska-Sadoch, psycholog, terapeuta pedagogiczny

W szkole podstawowej pracuje od 2014 roku. Psychologiem, terapeuta pedagogiczny i terapeuta Integracji Sensorycznej. Ukończyła studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Uniwersytecie Warszawskim. Jest nauczycielem kontraktowym, w trakcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję psychologa szkolnego i terapeuty pedagogicznego.

Joanna Biała, nauczanie początkowe

Magister pedagogiki, nauczyciel dyplomowany nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1991 roku. Ukończyła wydział rewalidacji, wydział resocjalizacji, podyplomowe studium nauczania początkowego. Propaguje styl życia w zgodzie z naturą, od lat zachęca dzieci do zdrowego odżywiania się.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klasy 3a.

Damian Białek, piłka nożna

Instruktor piłki nożnej. Absolwent Szkoły (rocznik 2002), zatrudniony od 2010 roku. Student socjologii. Instruktor piłki nożnej.

Elżbieta Borsuk-Sorota, nauczanie początkowe

Nauczyciel nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1998 roku. Magister edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciel dyplomowany. Logopeda.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klasy 2b, prowadzi też zajęcia dodatkowe „origami” dla uczniów klas 0-3. Redaktor naczelna szkolnej „Gazetki z różkami”.

Katarzyna Bubel, przyroda

Nauczyciel przyrody. W Szkole Podstawowej nr 24 STO zatrudniona od 2010 roku. Magister geografii. Studia podyplomowe w zakresie nauczania przyrody i wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy przyrody klasy 4c, 4b, 5a i 5b.

Małgorzata Cieślak, plastyka, technika

Nauczyciel plastyki i techniki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO zatrudniona od 1996 roku. Magister pedagogiki. Studia podyplomowe edukacji plastycznej i techniki. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy plastyki i techniki w klasach 4-6, prowadzi również zajęcia dodatkowe: „Na szkle malowane”, „Rzeźba”, „Zabawki z koralików”, „Malarstwo sztalugowe”, „Szycie”, „Quiling” i „Decoupage”.

Monika Chludzińska, nauczanie początkowe

Nauczyciel nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2012 roku. Pedagog specjalny, terapeuta, nauczyciel dyplomowany. Wielbicielka twórczości Temple Grandin. Fotografuje, bo nie potrafi malować. Praktykuje jogę, bo lubi.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klasy 2a oraz prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów klas młodszych „Mistrz gry”.

Marzena Omilion-Czarkowska, nauczanie początkowe

Nauczycielka nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2015 roku. Magister edukacji wczesnoszkolnej.
W roku szkolnym 2017/2018 wychowawczyni klasy 1b.

Marzena Derejko, wychowawca klas starszych

Współzałożycielka Szkoły (jako rodzic), zatrudniona od 1992 roku. Magister pedagogiki. Nauczyciel dyplomowany. W roku 2012 ukończyła Studia Podyplomowe „Doskonalenie umiejętności wychowawczych” na Uniwersytecie Warszawskim.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klas 4c i 4d, prowadzi również zajęcia dodatkowe „Ryzyko i inne gry towarzyskie”.

Małgorzata Ferenc, wychowanie fizyczne

Małgorzata Ferenc – dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego po Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Posiada specjalizację i instruktora z narciarstwa zjazdowego, i gimnastyki korekcyjnej, instruktor gimnastyki sportowej i lekkiej atletyki.

Aneta Franas, język hiszpański

Absolwentka iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także na Universidad de La Plata (Argentyna) i Universidad de San Marcos w Limie (Peru).  Mieszkała kilka lat w Peru. Uwielbia podróże, jest wielką miłośniczką Ameryki Łacińskiej.
Uczy języka hiszpańskiego we wszystkich klasach 7 i gimnazjum.

Renata Gmurowska, język angielski

Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Szlify pedagogiczne osiągnęła w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Radomiu. Od 1994 r. pracuje w zawodzie nauczyciela języka angielskiego w przedziale wiekowym 5-16. Nauczyciel dyplomowany. Poza nauczaniem języka angielskiego w ramach siatki godzin oferuje również zajęcia anglojęzycznego koła teatralnego. Z powodzeniem wystawiła spektakle: „Czerwony Kapturek”, „Star Wars”, „Halloween”, „Opowieść Wigilijna” na podstawie Dickensa. Wielki miłośnik astronomii, czym również próbuje zarazić dzieci. Czas wolny spędza aktywnie na rowerze lub w kajaku.
W roku szkolnym 2017/2018 będzie uczyła języka angielskiego w klasach 0, 1 i 2B. Będą również prowadzone zajęcia dodatkowe związane z astronomią oraz teatr anglojęzyczny.

Tadeusz Godera, język angielski

Nauczyciel języka angielskiego.  Wykształcenie zdobył w Kanadzie, gdzie mieszkał przez większość życia. Magister z uprawnieniami do nauczania języka angielskiego.
W szkole naucza klasy 7 (a, b, c) od 2017 roku.

Krzysztof Goleń, biblioteka, nauczyciel-asystent

Absolwent Szkoły (rocznik 1999), zatrudniony od 2008 roku. Magister pedagogiki. Instruktor ZHP.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję bibliotekarza szkolnego, jest nauczycielem-asystentem oraz prowadzi zajęcia dodatkowe „Medialni Amatorzy Czytania”.

Hortensja Gulbinowicz, wychowanie fizyczne

Nauczyciel wychowania fizycznego. W zespole Szkół STO na Bemowie od 1996 roku. Magister wychowania fizycznego o specjalności nauczycielskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe w wyższej Szkole SGPiS w latach 1986-88r.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy klasy „0” – korektywa, klasy 2a i b, klasy 4a i b oraz 6a i b. Prowadzi zajęcia szachowe. Jest Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi. Zna biegle w piśmie i mowie język niemiecki.

Anna Jachna, nauczanie początkowe

Nauczyciel nauczania początkowego, reedukator. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1997 roku. Magister pedagogiki. Nauczyciel dyplomowany. Logopeda.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klasy 0b, prowadzi również zajęcia terapii pedagogicznej.

Agnieszka Jakubisiak, logopedia

Nauczyciel-logopeda. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2007 roku. Magister filologii klasycznej. Studia podyplomowe w zakresie logopedii. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję logopedy szkolnego.

Barbara Kamińska, muzyka, wychowawca klas starszych

Wychowawca klas starszych, nauczycielka muzyki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1993 roku. Absolwentka kolegium nauczycielskiego (nauczanie początkowe). Licencjat pedagogiki turystyki i rekreacji. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klas piątych oraz prowadzi zajęcia dodatkowe gry na flecie.

Magdalena Klimek, nauczanie początkowe

Nauczycielka nauczania początkowego z reedukacją. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2000 roku. Magister edukacji wczesnoszkolnej. Studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klasy 1a.

Katarzyna Komisarz, przyroda, wychowanie do życia w rodzinie, terapia pedagogiczna

Nauczyciel przyrody, wychowania do życia w rodzinie oraz terapeuta pedagogiczny.  W Szkole Podstawowej nr 24 pracuje od 2014 roku. Absolwentka biologii i geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauczyciel mianowany. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim z zakresu nauczania przyrody oraz kursy kwalifikacyjne z zakresu: wychowania do życia w rodzinie, oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki i terapii pedagogicznej w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji. Przewodnik Świętokrzyski, Instruktor Ochrony Przyrody PTTK, dyplomowana masażystka oraz terapeutka Biofeedback EEG i GSR. W roku szkolnym 2017/2018 uczy przyrody klasy 4 i 6, prowadzi trening grafomotoryczny oraz organizuje zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-3 „Film przyrodniczy”, dla klas 4-5 „Przyroda po godzinach”, dla klas 6 „Podróże przy ciastku”. W gimnazjum prowadzi zajęcia wychowania do życia w rodzinie.

Bernadetta Kondratowicz, wychowawca klas starszych, religia

Nauczyciel nauczania początkowego i religii oraz wychowawca klas starszych. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2009 roku. Magister teologii ogólnej. Studia podyplomowe z Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami terapii pedagogicznej. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawcy klas 4a i 4b oraz nauczyciela  religii w klasach 6-7.

Adam Kowalczyk, informatyka

Nauczyciel informatyki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2010 roku. Licencjat matematyki (spec. informatyka). Magister matematyki. Studia podyplomowe w zakresie nauczania techniki. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję nauczyciela informatyki w klasach 4-6 oraz prowadzi zajęcia dodatkowe w zakresie tego przedmiotu. Pracuje również w Gimnazjum nr 99 STO.

Anika Kowalewska-Chiarini, język angielski

Nauczyciel języka angielskiego. W Zespole Szkół STO na Bemowie pracuje od 2015 roku. Magister ekonomii, magister zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada certyfikat językowy Cambridge Proficiency in English (CPE). Ukończyła kwalifikacyjno-metodyczne studia z dziedziny nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Trener lektorów i właścicieli szkół językowych, redaktor licencjonowanych podręczników do nauki języka angielskiego dla dzieci. Biegle posługuje się również językiem włoskim.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy języka angielskiego klasy: 2a, 4a, 4b, 5a i 5b oraz prowadzi zajęcia przygotowujące do zdobycia certyfikatów PET i FCE.

Mariola Michaluk, nauczanie początkowe

Nauczyciel nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2007 roku. Magister pedagogiki. Nauczyciel mianowany.

Magdalena Misiak, język angielski

W Szkole Podstawowej 24 STO pracuje od 2016  roku. Magister filologii angielskiej UW, posiadaczka certyfikatu językowego CPE. Ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
W roku szkolnym 2017/18 uczy języka angielskiego w klasach: 3b, 4a i b, 5a i b. Prowadzi zajęcia Extra English i Przygotowanie do KET/ PET.

Gabriela Momotiuk, Język polski

Nauczyciel języka polskiego. W Społecznym Gimnazjum nr 99 STO pracuje od 2008 roku. Magister filologii polskiej, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel dyplomowany, egzaminator centralnej komisji egzaminacyjnej.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy języka polskiego klasy siódme i pełni funkcję ich wychowawcy.

Joanna Nadolska, pedagog-terapeuta

Pedagog-terapeuta. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2007 roku. Magister pedagogiki. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 prowadzi zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej.

Joanna Narożańska, język niemiecki

Nauczyciel mianowany z wieloletnim stażem. W STO pracuje od 2014 roku. Mieszkała kilka lat w Niemczech oraz Austrii. Jej pasją są podróże oraz książki.
W roku szkolnym 2017/2018 będzie uczyła we wszystkich klasach siódmych oraz gimnazjalnych. Pełni funkcje współwychowawcy w klasach drugich.

Paweł Nawrocki, historia

Absolwent  historii UW oraz podyplomowych studiów politologii UW, nauczyciel mianowany, od 2005 egzaminator maturalny historii i WOS-u. W roku szkolnym 2017/2018 uczy  historii klasy 4, 5 i 7.

Paulina Nowicka, nauczanie początkowe

Z wykształcenia pedagożka. Nauczyciel kontraktowy. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej – pedagogika, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Uniwersytetu Warszawskiego – Edukacja Początkowa i Terapia Pedagogiczna Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się. W roku szkolnym 2017/2018 – wychowawczyni klasy 0a.
W pracy z dziećmi łączy doświadczenia nauczyciela przedszkolnego i szkolnego z wieloletnią współpracą z organizacjami pozarządowymi realizującymi projekty unijne na rzecz edukacji i oświaty.

Elżbieta Pawlak, plastyka, technika

Nauczyciel plastyki i techniki. W Zespole Szkół STO na Bemowie pracuje od 2007 roku. Magister sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i dwuletniego podyplomowego Studium Pedagogicznego przy ASP. Nauczyciel kontraktowy.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy plastyki w klasach siódmych i techniki w klasach drugich w gimnazjum. Od kilku lat prowadzi Szkolną Galerię Sztuki, do końca roku szkol. 2016/2017 powstało ponad trzysta kopii obrazów.

Joanna Piechna-Chrzanowska, język polski, historia

Nauczyciel języka polskiego. W SP 24 STO od 1997 roku. Nauczyciel dyplomowany. Magister filologii polskiej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu historii oraz terapii pedagogicznej.
W roku 2017/18 uczy klasy 5ab i 6ab.

Bożena Pielacińska, wychowawczyni w świetlicy

Wychowawczyni świetlicy, w Szkole Podstawowej nr 24 STO od 1991 roku. Absolwentka studium pedagogicznego. Nauczyciel kontraktowy.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni świetlicy.

Marzena Raczko, wychowawca klas starszych

Wychowawca klas starszych. Nauczyciel mianowany. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1991 roku. Magister filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Lubi książki, kino i teatr. W 2004 roku ukończyła Podyplomowe Studia Humanistyczne Instytutu Badań Literackich PAN.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawczyni klas szóstych.

Julia Redlińska, język angielski

Nauczyciel języka angielskiego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2010 roku. Magister filologii angielskiej. Nauczyciel mianowany. Beneficjentka kursów dla nauczycieli w Irlandii i Wielkiej Brytanii w ramach programu Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”. W latach 2012/2014 koordynator szkolny wielostronnego partnerskiego projektu  „Big Dreams of Little Feet”w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy języka angielskiego w klasach 4c, 4d i klasach szóstych.

Wojciech Rynduch, muzyka

W Szkole Podstawowej nr 24 STO oraz Gimnazjum nr 99 STO od 2017 roku. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – dyrygent, nauczyciel muzyki. Public Relations – studia podyplomowe. Dyrygent, kompozytor, aranżer, zajmuje się produkcją muzyki.
W roku szkolnym 2017/2018 będzie uczył muzyki we wszystkich klasach.

Anna Siembor, nauczyciel wspomagający

Magister nauk o rodzinie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tam również ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyła również czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Nauczyciel kontraktowy. Ze Szkołą Podstawową nr 24 STO związana od 2016 roku.
W roku szkolnym 2017/2018 wychowawca wspomagający w klasach 0.

Anna Socha, zajęcia komputerowe

Nauczyciel informatyki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2006 roku. Magister pedagogiki. Studia podyplomowe z zakresu informatyki. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 prowadzi zajęcia dodatkowe z informatyki dla uczniów klas 1-3: „Informatyka dla Smyka”, „Mały programista”, „Malowanie na ekranie”.

Agnieszka Sykacz, nauczanie początkowe

Nauczycielka nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1999 roku. Magister edukacji wczesnoszkolnej z reedukacją.
W roku szkolnym 2017/2018  wychowawczyni klasy 3b.

Katarzyna Szuflet, nauczanie początkowe

Nauczyciel nauczania początkowego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2008 roku. Magister pedagogiki. Nauczyciel mianowany. Instruktor ZHP.
W roku szkolnym 2016/2017 prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów klas młodszych „Dzieciaki gotują”.

Justyna Szydłowska, matematyka

Nauczyciel matematyki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO zatrudniona od 2011 roku. Licencjat matematyki. Studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy matematyki w klasach: 4bc, 6ab, prowadzi również kółka matematyczne.

Piotr Ścieżka, geografia

Magister geografii, studia podyplomowe z zakresu ochrony i kształtowania środowiska oraz Wiedzy o społeczeństwie. W szkole podstawowej pracuje od 1997 roku, w gimnazjum od 2007 roku. Nauczyciel dyplomowany. W roku szkolnym 2017-18 uczyć będzie geografii w klasach 2 i 3 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej WOSu w klasach 2 i 3 gimnazjum. Wychowawca pomocniczy klas 7. Posiadacz Złotej Odznaki Rudawkowej.

Aneta Świątek, język angielski

Magister dydaktyki języków obcych ze specjalnością język angielski. Nauczyciel dyplomowany. W szkole pracuje od 2009 roku.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy klasy 3a, 4c, 4d, 6a, 6b oraz prowadzi zajęcia dodatkowe KET. Opiekun sklepiku szkolnego.

Andrzej Turbiasz, historia

Magister historii, absolwent Instytutu Historii UMCS. W szkole pracuje od 2008 roku, nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy historii dwie klasy 4 i 6, klasy 2 i 3 gimnazjum, pełni też funkcję wychowawcy klas 2.

Bożena Walczak, język polski

Nauczyciel języka polskiego. W szkole podstawowej nr 24 STO pracuje od 2017 roku. Magister polonistyki, absolwentka studiów podyplomowych w Instytucie Badań Literackich PAN „Nowe gimnazjum” oraz studiów podyplomowych w Collegium Civitas „Lider oświaty”.
W roku szkolnym 2017/18 uczy języka polskiego klasy czwarte.

Katarzyna Wądrzyk, religia

Nauczyciel religii. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1999 roku. Magister nauk o rodzinie. Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami terapii pedagogicznej – studia podyplomowe.  Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy religii w klasach 0-5.

Filip Wojewoda, wychowanie fizyczne

Nauczyciel wychowania fizycznego. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1992 roku. Magister WF. Instruktor gimnastyki, lekkoatletyki, siatkówki, piłki ręcznej oraz turystyki rowerowej. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 prowadzi zajęcia z wychowania fizycznego w klasach 3a, 3b oraz w klasach 4-7, a także dodatkowe zajęcia z tenisa stołowego, piłki nożnej i piłki ręcznej. Pracuje też w Społecznym Gimnazjum nr 99 STO.

Dagmara Zahuta, świetlica

Wychowawczyni świetlicy. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2008 roku. Magister pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2017/2018 pełni funkcję wychowawcy popołudniowego uczniów klasy 1a, 1b i 2b oraz prowadzi zajęcia dodatkowe „Zabawy plastyczne”.

Marta Zybowska-Zaremba, matematyka

Nauczyciel matematyki. W Zespole Szkół STO na Bemowie pracuje od 2010 roku. Magister matematyki. Nauczyciel kontraktowy.
W roku szkolnym 2017/2018 uczy matematyki w klasach 5 oraz 2 gimnazjum.