Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego- kierunek Edukacja początkowa z reedukacją. Nauczyciel mianowany.
Zespół pedagogiczny
Anna Barańska-Sadoch, psycholog, terapeuta pedagogiczny
Nauczyciel mianowany, w szkole podstawowej pracuje od 2014 roku. Jest psychologiem, psychoterapeutą w trakcie 4-letniego szkolenia (nurt poznawczo- behawioralny), terapeutą pedagogicznym, terapeutą Integracji Sensorycznej, mediatorem. Ukończyła studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Uniwersytecie Warszawskim. W szkole wspiera dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, konsultuje rodziców, prowadzi spotkania zwiększające kompetencje wychowawcze, pracuje z rodzinami doświadczającymi kryzysów.
Agnieszka Bartoszuk, psycholog
Psycholog, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia oraz mediator rodzinny. Obecnie w trakcie studium z zakresu edukacji psychologicznej opartej na kontekstualnych naukach o zachowaniu.
Pracą z dziećmi zajmuje się od 2017, wspierając dzieci w codziennych wyzwaniach, z którymi musi mierzyć się młody człowiek. W swojej pracy na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka.
Edyta Bednarczyk, matematyka, chemia
Nauczyciel matematyki i chemii. W Szkole Podstawowej nr 24 STO zatrudniona od 2007 roku. Ukończyła studia licencjackie na wydziale matematyczno-przyrodniczym na kierunku: matematyka, fizyka, chemia. Magister chemii fizycznej. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2024/2025 uczy matematyki w klasach 5ab oraz 6bc.
Joanna Biała, etyka
Damian Białek, piłka nożna
Absolwent Szkoły (rocznik 2002), zatrudniony od 2010 roku. Współzałożyciel Ferajny PSOT (Praskiej społeczności otwartych twórczo), i Ferajny w obecnym kształcie. Teraz trener głównodowodzący siłami ARPS Ferajna. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Psychologii Sportu na Uniwersytecie SWPS. Magister Socjologii. Specjalista i trener w dziedzinie treningu mentalnego. Pracuje m.in. z zawodnikami Polskiej Kadry Narodowej powołanymi na ostatnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongchang, czy zawodnikami Polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej. Prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące wychowania poprzez sport, dla trenerów i rodzicówTwórca i współtwórca systemów szkolenia Sportowego, jak i Mentalnego Akademii Ferajna. Trener piłkarski i bramkarz drużyn futsalowych (1 I 2 liga).
Elżbieta Borsuk-Sorota, nauczanie początkowe
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W STO 24 pracuje od 1998roku. Magister edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel dyplomowany, logopeda. Animatorka japońskiej sztuki składania papieru. Prowadząca zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-3, m.in.: origami oraz szycie. Redaktor naczelna szkolnego czasopisma „Gazetka z różkami”. Współautorka szkolnego dzieła “Skarby polskiej przyrody” oraz “Pamiętnika Tropicieli Skarbów Przyrody”. Wieloletnia organizatorka obchodów Dni Ziemi dla uczniów z bemowskich szkół i przedszkoli.
W roku szkolnym 2024/2025 pełni funkcję wychowawczyni klasy 2a.
Małgorzata Cieślak, wychowawca świetlicy, plastyka
Marzena Omilion-Czarkowska, nauczanie początkowe
Marta Czerniak-Czyżniak, geografia
Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, magister geografii; nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie geografii na UW; Studia podyplomowe z historii na UW, z Podstaw przedsiębiorczości na SGGW, Wychowania do życia w rodzinie oraz Kurs Kwalifikacyjny z Oligofrenopedagogiki. Egzaminatorka Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
W roku szkolnym 2024/25 jest wychowawcą klasy 7b i uczy geografii w klasach 5-8 SP.
Marzena Derejko, wychowawca klas starszych
Współzałożycielka Szkoły (jako rodzic), zatrudniona od 1992 roku. Magister pedagogiki. Nauczyciel dyplomowany. Ukończyła Studia Podyplomowe „Doskonalenie umiejętności wychowawczych” na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynator Zespołu Nauczycieli klas 4-6.
Prowadzi zajęcia „Ryzyko i inne gry stolikowe”.
W roku szkolnym 2024/2025 – wychowawczyni klas 5a i 5b.
Agnieszka Drabik, język polski
Małgorzata Ferenc, wychowanie fizyczne
Nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego po Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Posiada specjalizację z narciarstwa zjazdowego i gimnastyki korekcyjnej oraz instruktora lekkiej atletyki i gimnastyki sportowej. Interesuje się turystyką górską i narciarską oraz podróżami.
W roku szkolnym 2024/2025 prowadzi zajęcia wf w klasach 1ab, 7abc, 8ab oraz w LO
Marcin Florczak, wf
Krzysztof Goleń, biblioteka
Katarzyna Jabłońska, matematyka
Nauczyciel matematyki. W szkole Podstawowej nr 24 STO zatrudniona od 2017 roku. Magister matematyki. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2024/2025 uczy matematyki w klasach: 4a, 4b, 6a. Pracuje również w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 99 STO, gdzie w bieżącym roku uczy matematyki w klasie 1a.
Anna Jachna, nauczanie początkowe
Agnieszka Jakubisiak, logopedia
Ewa Jaworska , język hiszpański
Barbara Kamińska, wychowawca klas starszych
Wychowawca klas starszych, nauczycielka muzyki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 1993 roku. Absolwentka kolegium nauczycielskiego (nauczanie początkowe). Licencjat pedagogiki turystyki i rekreacji. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2023/2024 wychowawczyni klas 6b i 6c oraz nauczycielka muzyki w klasach 3abc i 2b.
Julia Karbowska, biologia
Nauczycielka biologii – z wykształcenia jest biotechnolożką, ale tęsknota za kaloszami sprawiła, że zdecydowała się zostać nauczycielką. Za cel w nauczaniu postawiła sobie przekazywanie trudnych treści prostym sposobem, rozwinięcie ciekawości i chęci zdobywania informacji oraz podążania za zainteresowaniami. Interesuje ją wykorzystanie wszelakich technologii w nauczaniu, dlatego najczęściej można ją spotkać z tabletem i rysikiem. Przygotowanie do nauczania zapewniła jej Szkoła Edukacji PAFW i UW, za co już zawsze będzie ogromnie wdzięczna.
W roku szkolnym 2024/2025 nauczycielka biologii w klasach 7bc i 8ab.
Magdalena Klimek, nauczanie początkowe
Bernadetta Kondratowicz, wychowawca klas starszych, religia
Adam Kowalczyk, informatyka
Nauczyciel informatyki. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2010 roku. Licencjat matematyki (spec. informatyka). Magister matematyki. Studia podyplomowe w zakresie nauczania techniki. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2024/2025 pełni funkcję nauczyciela informatyki w klasach 4-8 oraz prowadzi zajęcia dodatkowe w zakresie tego przedmiotu.
Natalia Kosiec, język angielski
Świeżo po studiach, absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej), specjalność nauczycielska i tłumaczeniowa; magister lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim.
W roku szkolnym 2024/2025 nauczycielka języka angielskiego w klasach 1 i 2 szkoły podstawowej.
Agnieszka Kownacka-Gaweł, nauczanie początkowe
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, terapeutka pedagogiczna, nauczycielka mianowana. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej. Od 2004 roku pracuje z dziećmi, a jej celem zawodowym jest tworzenie dzieciom możliwości do nauki i rozwoju twórczego poprzez zabawę oraz wychowywanie w atmosferze ciepła, radości, szacunku i jasnych zasad. W czasie wolnym uwielbia wędrować po górach.
W roku 2024/2025 wychowawczyni klasy 3a.
Agnieszka Laba-Kaczocha, chemia
Anna Leleń, język angielski
Nauczyciel mianowany. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze kroki zawodowe stawiała w Polskim Radiu. Doświadczenie w pracy pedagogicznej i językowej rozpoczęła w brytyjskiej szkole podstawowej The British School będąc nauczycielem wspomagającym. Pracowała w przedszkolach językowych, szkole dla dorosłych: Centrum Nauki i Biznesu “Żak” oraz Early Stage. Ukończyła m.in. kurs Helen Doron oraz posiada certyfikat CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) nadany przez Uniwersytet Cambridge.
W roku szkolnym 2024/2025 jest wychowawczynią klas 8a i 8b oraz uczy języka angielskiego w klasach 7abc oraz 8ab.
Barbara Liber, nauczyciel współorganizujący
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Magister pedagogiki specjalnej, terapeuta integracji sensorycznej oraz terapii pedagogicznej. Nauczyciel kontraktowy.
W roku szkolnym 2024/2025 pracuje jako nauczycielka współorganizująca proces kształcenia w klasie 3b oraz prowadzi zajęcia terapii pedagogicznej.
Karolina Łukjańczuk, język angielski
Marta Maciejewska, język angielski
Ukończyła studia licencjackie z filologii angielskiej ze specjalizacją nauczania języka angielskiego (UW) i studia magisterskie z kulturoznawstwa ze specjalizacją amerykanistyczną (UW). Certyfikowana nauczycielka edukacji Montessori. Posiada certyfikat CELTA (Certificate for English Language Teaching to Adults) wydawany przez University of Cambridge. Nauczycielka mianowana. Pełni funkcję opiekunki Samorządu Uczniowskiego SP oraz koordynatorki zespołu nauczycieli 7-8. W Zespole Szkół STO na Bemowie pracuje od 2019 roku.
W roku szkolnym 2024/2025 uczy klasy 8ab.
Katarzyna Masny-Kowalczyk, plastyka, technika
Aleksandra Maszowec, matematyka
Magdalena Misiak, język angielski
Magister filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz pedagogiki na APS w Warszawie, posiadaczka certyfikatu Cambridge Proficiency, absolwentka Warszawskiej Akademii Filmowej. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2024/25 będzie uczyć klasy 5 a i b, 6 b i c SP oraz koordynować działania Szkolnej Galerii Sztuki.
Marta Mizera, psycholog
Psycholog i terapeuta m.in. ukończone Szkolenie Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Dzieci i Młodzieży oraz doradca zawodowy. Z dziećmi i młodzieżą pracuje od zawsze, w STO na Bemowie 4 rok. W obszarze jej zainteresowań znajduje się głównie praca z młodzieżą (depresja, problemy w relacjach rówieśniczych, niska samoocena). Naprawdę lubi to co robi!
Joanna Nadolska, pedagog-terapeuta
Małgorzata Najlepsza, wychowanie fizyczne
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Magister wychowania fizycznego, trener szermierki, instruktor gimnastyki korekcyjnej, narciarstwa zjazdowego i pływania, nauczyciel mianowany. W roku szkolnym 2023/2024 będzie uczyć w klasach 2ab, 4ab, 5abc, 6abc, 7ab, 8abc, 1LO, 2LO, 3LO, 4LO.
Joanna Narożańska, język niemiecki
Paulina Nowicka, nauczanie początkowe
Z wykształcenia pedagożka. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Uniwersytetu Warszawskiego: Edukacja Początkowa i Terapia Pedagogiczna Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się.
W pracy z dziećmi łączy doświadczenia nauczyciela przedszkolnego i szkolnego z wieloletnią współpracą z organizacjami pozarządowymi realizującymi projekty unijne na rzecz edukacji
i oświaty. Nauczyciel mianowany.
W roku szkolnym 2024/2025 wychowawczyni klasy 1a.
Alicja Olesiejuk, biologia, przyroda
Absolwentka Wydziału Biologii UW i Szkoły Edukacji PAFW i UW. Przez 11 lat zajmowała się popularyzacją nauki w centrum nauki. Chodziła do szkoły podstawowej STO na Bielanach, z którymi związana jest od urodzenia. Aktywnie działająca instruktorka ZHP w stopniu harcmistrzyni. Uwielbia eksperymentować wraz z członkami Klubów Młodego Odkrywcy.
Jarosław Pancewicz, wychowanie fizyczne
Patrycja Pawęcka, język hiszpański
Elżbieta Pawlak, plastyka, technika
Nauczyciel plastyki. W Zespole Szkół STO na Bemowie pracuje od 2007 roku. Magister sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i dwuletniego podyplomowego Studium Pedagogicznego przy ASP. Pomysłodawczyni i założycielka Szkolnej Galerii Sztuki, wspólnie z uczniami tworzy kopie znanych dzieł sztuki.
Aleksandra Piotrowska, nauczyciel współorganizujący
W szkole podstawowej STO nr 24 pracuję od 2019 roku. Oligofrenopedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, nauczyciel mianowany. Nauczyciel współorganizujący kształcenie wybranych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, trener Umiejętności Społecznych (TUS). W szkole pełnię również funkcję szkolnego koordynatora do spraw SPE.
Magdalena Piotrowska, język polski
Magister psychologii, magister filologii polskiej, nauczyciel języka polskiego. Przez dziewięć lat była członkiem Zarządu SKT Nr 99 STO, przez pięć lat prowadziła warsztaty pisarskie “Lekkim Piórem” dla uczniów gimnazjum, a następnie klas 7-8. Już cztery roczniki ósmoklasistów przygotowała do egzaminu z języka polskiego.
W roku szkolnym 2024/25 jest wychowawcą klasy 7c i uczy języka polskiego w klasach 7c SP oraz 2a i 2b SLO.
Dorota Polańska-Fryś, psycholog, psychoterapeuta
W STO zajmuje się pomocą psychologiczną dla dzieci wszystkich klas szkoły podstawowej i liceum oraz ich rodziców, pełniąc funkcję koordynatora zespołu psychologiczno – pedagogicznego. Przeprowadza diagnozy psychologiczno – pedagogiczne uczniów szkoły podstawowej i liceum (badania trudności szkolnych, badania dysleksji, inteligencji i inne). Jest przewodniczącą zespołu rekrutacyjnego przy naborze nowych uczniów do naszego zespołu szkół.
Jest nauczycielem dyplomowanym.
Pomocy psychologicznej udziela od 1993 r. Pracowała w pozapsychiatrycznej służbie zdrowia, szkołach, poradniach psychologiczno – pedagogicznych.
W obszarze jej zainteresowań zawodowych jest psychoterapia rodzin i par, interwencja kryzysowa oraz rozwój psychoseksualny.
Katarzyna Przybyszewska, historia
Marzena Raczko, język polski, bibliotekarz
Wojciech Rynduch, muzyka
Marta Skindzier, język angielski
Anna Socha, zajęcia informatyczne
Barbara Sowa, język polski
Magdalena Stefańczyk, nauczyciel współorganizujący
Magister psychologii, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Trener umiejętności społecznych. Wspieram dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Obecnie w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
W roku szkolnym 2024/2025 nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasach 3.
Katarzyna Suwara, nauczycielka współorganizująca
Absolwentka Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Uzyskane uprawnienia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończone studia podyplomowe na kierunku terapii pedagogicznej i rewalidacji dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Trenerka TUS, fizjoterapeutka. W roku 2024/2025 w naszej szkole pełni rolę nauczycielki współorganizującej zajęcia w klasach 4-6.
Agnieszka Sykacz, nauczanie początkowe
Katarzyna Szczecińska , nauczyciel współorganizujący
Paweł Szerszeń, język niemiecki
Nauczyciel (mianowany) języka niemieckiego w klasach siódmych oraz w kl. 3a liceum, w Zespole Szkół STO ponownie od 2019 roku. Pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Interdyscyplinarnych Badań nad Językiem i Komunikacją w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW, tłumacz przysięgły j. niemieckiego i rosyjskiego. Organizator kursów językowych języka niemieckiego w Niemczech w latach 1999-2007, uczestnik kursów języków specjalistycznych w Niemczech (Hanower, Kolonia, Düsseldorf, Bonn, Lüneburg). Stypendysta fundacji DAAD i KAAD, uczestnik staży w uniwersytetach w Hamburgu, Hanowerze, Bonn, Moguncji, Konstancji, Akwizgranie i Saarbrücken, wykładowca i egzaminator j. niemieckiego w uniwersytetach w Wuppertalu, Akwizgranie oraz w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Autor ponad 80 publikacji z zakresu lingwistyki, translatoryki i dydaktyki języków obcych, ponad dwudziestoletnie doświadczenie w nauczaniu j. niemieckiego i rosyjskiego w oświacie i szkolnictwie wyższym w Polsce i za granicą (Niemcy, Rosja, Chiny). Współautor materiałów dydaktycznych do języków specjalistycznych (język prawa, ekonomii, kształcenie tłumaczy). Kierownik i uczestnik projektów międzynarodowych z zakresu wspieranej cyfrowo dydaktyki języków specjalistycznych.
Trener nordic walkingu, twórca i ewaluator mediów cyfrowych w edukacji obcojęzycznej.
W roku szkolnym 2024/2025 uczy języka niemieckiego klasy 7abc i 8ab.
Magdalena Szulc, język angielski
Justyna Szydłowska, matematyka
Dominika Tchórz-Białek, psycholog
Andrzej Turbiasz, historia
Bożena Walczak, wychowawca klas starszych
Katarzyna Wądrzyk, religia
Katarzyna Wetesko-Medyńska, język angielski
Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na UW oraz studia magisterskie w Ośrodku Studiów Amerykańskich. Absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w nauczaniu angielskiego wszystkich grup wiekowych, od maluchów po dorosłych. Pracowała w wielu szkołach językowych, w dwóch szkołach podstawowych i uczyła w firmach, była też specjalistką ds.marketingu w wydawnictwach PWN oraz Pearson Longman. Posiada certyfikat Cambridge Proficiency. 10 lat uczyła metodą Helen Doron. Nauczyciel dyplomowany.
Prywatnie mama dwóch nastoletnich córek, wolontariuszka w fundacji Tymmmczasy, wielbicielka psów, podróży i musicali. Uwielbia śpiewać solo i w chórze.
W roku szkolnym 2024/2025 uczy klasy 6a oraz klasy 7a, 7b i 7c.
Kornelia Władzińska, plastyka, technika
Magister Filologii Klasycznej UW (specjalizacja medialna) oraz Filologii Polskiej UW (specjalizacja archiwistyczno – edytorska). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pedagogiki na UW oraz nauczania przedmiotów plastyka, technika, muzyka, a także Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych w Warszawie, gdzie obroniła dyplom ze scenografii i charakteryzacji. Nauczycielka mianowana.
W roku szkolnym 2024/2025 uczy plastyki i techniki w klasach 5 – 6, plastyki w 1 SLO oraz prowadzi zajęcia dodatkowe.
Filip Wojewoda, wychowanie fizyczne
Kinga Wronko, nauczyciel współorganizujący
Magister psychologii oraz filologii polskiej z uprawnieniami pedagogicznymi. Posiada uprawnienia do nauczania języka polskiego jako obcego. W STO pełni funkcję nauczyciela współorganizującego proces kształcenia oraz udziela wsparcia psychologicznego. Ceni i lubi współpracę z dziećmi i młodzieżą, w czym posiada kilkuletnie doświadczenie. W swojej pracy stara się realnie wpływać na dobrostan i rozwój uczniów.
W roku szkolnym 2024/2025 pełni funkcję nauczyciela współorganizującego w klasie 3c
Natalia Wysztygiel, nauczanie początkowe
Dagmara Zahuta, świetlica
Wychowawczyni świetlicy. W Szkole Podstawowej nr 24 STO pracuje od 2008 roku. Magister pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Nauczyciel dyplomowany.
W roku szkolnym 2024/2025 pełni funkcję wychowawcy popołudniowego uczniów klasy 2a, 2b, 3a, 3b i 3c oraz prowadzi zajęcia dodatkowe „Zabawy plastyczne”.