2015.07.03

Lato w mieście

W pierwszym tygodniu wakacji w naszej Szkole odbyła się kolejna odsłona akcji „Lato w mieście”. Wzięło w niej w niej udział aż 26 uczniów nauczania zintegrowanego. Kreatywną opiekę nad nimi sprawowali: Małgorzata Cieślak,
Bernadetta Kondratowicz, Elżbieta Szczecina, Monika Kokosza, Filip Wojewoda, Marzena Derejko, Julia Redlińska, Barbara Kamińska, Mariola Michaluk i Elżbieta Borsuk-Sorota. Dzieci brały udział w różnych aktywnościach. Dwukrotnie odbyły się warsztaty odkrywcze, sportowe i kulinarne oraz jedne zajęcia z origami.

Na warsztatach kulinarnych uczyliśmy się przyrządzać bruschette z truskawkami i zapiekanki. Każdego dnia odbywało się malowanie na szkle, a po obiedzie miało miejsce głośne czytanie przez nauczyciela książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz kino letnie, w czasie którego dzieci oglądały Minionki, Mulan.

W wolnych chwilach uczestnicy bawili się na placu zabaw, puszczali bańki mydlane, czy budowali babki z piasku. Spędzaliśmy czas również poza szkołą. Byliśmy w ZOO i Centrum Nauki Kopernik. To był czas spędzony naprawdę mile i pożytecznie.