Kronika

2006.09.20

Klasy trzecie w TORUNIU I BISKUPINIE – dzień pierwszy

Jak co roku we wrześniu nastał w naszej szkole czas wycieczek. Tradycyjnie klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Torunia i Biskupina. Toruń zachwycił nas krzywą wieżą, pięknym rynkiem oraz pomnikiem Mikołaj Kopernika i kościołem Św. Janów.
Dodatkową tegoroczną atrakcją była wizyta w nowo otwartym Żywym Muzeum Piernika. Było to naprawdę niezwykle miejsce. Dzieci miały okazję poznać historię wypieku toruńskich pierników. Na trzy kwadranse wszyscy uczniowie zmienili się w czeladników i w zabytkowej scenerii, kierowani przez osoby prowadzące, ubrane w stroje i mówiące językiem z epoki przygotowywali od „a” do „z” pierniki. Miało się wrażenie przeniesienia w czasie. Na koniec obie klasy otrzymały świadectwo poświadczające odbycie nauki w cechu piernikarzy. Pogratulować pomysłodawcom!
Jesteśmy pewni, że każde dziecko, które uczestniczyło w „piernikowej historii” i zabrało do domu własnoręcznie upieczony piernik, rozsławi Muzeum Piernika po „świecie”.
Po wizycie w Toruniu udaliśmy się na nocleg w pięknym miejscu, cichym, spokojnym i zielonym, czyli w Laskach Małych.(jb)

Link do galerii