2011.12.21

1a Piecze świąteczne pierniki

Ostatniego dnia przed świętami uczniowie klasy 1a, ze stolnicami, wałkami, foremkami do ciasteczek udali się do pracowni plastycznej, gdzie upiekli świąteczne ciasteczka. Najpierw zapoznali się z przepisem, sami odmierzyli składniki, wbili jajka, zagnietli ciasto. Następnie je rozwałkowywali, wycinali ciasteczka (w najróżniejszych, niesamowitych kształtach), ozdabiali je kolorowymi posypkami, migdałami i koralikami. Po ułożeniu ciasteczek na blasze oddawali je w dobre ręce pana Maćka, który jeszcze po ich wyjściu na szkolne świąteczne atrakcje, został i wszystkie je piekł. Ciasteczka udały się wyśmienicie. Dzieci wraz z rodzicami zjedli je na wieczornym spotkaniu wigilijnym. Nasze pieczenie, nie udałoby się, gdyby nie pomoc dorosłych, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy: pani Kasi-mamie Weroniki, pani Violetcie-mamie Filipa C., pani Beacie-mamie Filipa K., pani Agnieszce-mamie Agaty, panu Maćkowi-tacie Leny.

Link do galerii