2018.11.09

Apel z okazji 11 listopada

Dnia 9 listopada odbył się apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie mógł odbyć się 11 listopada, ponieważ był to jeden z dni weekendu. Była to niezwykła rocznica, ponieważ było to 100 lat. Cała szkoła była udekorowana. Wszędzie były biało-czerwone barwy. Apel jak co roku przygotowywali uczniowie klas trzecich oraz szóstych. Rozpoczął się dopiero po kilku lekcjach. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor pytając uczniów o rocznicę i repertuar występu. Na początku wystąpiły klasy 3 i zatańczyły Poloneza, a zapowiedziała to uczennica klasy 6. Następnie wspólnie zaśpiewały kilka piosenek. W międzyczasie uczniowie klas szóstych mówili wiersze. Włączono również filmiki z udziałem rodziców, w których mówili życzenia dla niepodległej Polski. Na koniec uczniowie i nauczyciele stanęli w konturach Polski i odśpiewali 4 zwrotki hymnu czyli „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn zabrzmiał o godzinie 11:11. Była to ogólnopolska akcja dla szkół z okazji 11 listopada. My również wzięliśmy w niej udział!

Apel był bardzo dobrze zaplanowany i wszystko się udało.

Hania Szustkiewicz kl.6a