2017.04.21

Bemowskie Obchody Dnia Ziemi

Dnia 21.04.2017 r, z okazji Dnia Ziemi odbyła się w parku „Górczewska” gra terenowa oraz festyn pod hasłem „Czy smog to smok?”. W imprezie przygotowanej przez nasz Zespół Szkół wzięło udział 800 uczniów ze szkół i przedszkoli z całej dzielnicy. Uczestnicy mieli okazję poznać problem smogu w mieście w formie zabaw i doświadczeń oraz dowiedzieć się, w jaki sposób mogą przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza. Do udziału w festynie zaprosiliśmy organizację Greenpeace oraz Pracowników Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej, którzy udostępnili nam mobilne laboratorium do badania jakości powietrza. Z kolei funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji umożliwili dzieciom zwiedzanie… radiowozu.