2004.12.01

Bon czy ton?

Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci. Autor, skądinąd dosyć młody, opowiadał o swojej książce, w której zawarł wiele praktycznych rad, miedzy innymi, jak należy pić herbatę, witać się i wręczać kwiaty, czyli instrukcje, jak zostać prawdziwym gentlemanem i prawdziwą damą. Po krótkiej prezentacji prawidłowego zachowania w różnych sytuacjach (tak naprawdę Pan Grzegorz Kasdepke zachowywał się nieprawidłowo, a dzieci podpowiadały mu, co powinien zmienić w swoim zachowaniu, aby było ono kulturalne) był czas na pytania dzieci. Oczywiście miały ich mnóstwo. Autor odpowiadał na nie cierpliwie, a na koniec długo wpisywał dedykacje dla dzieci i nauczycieli.