2010.04.08

Czwartaki zdobywają WOK!

Kiedy uczniowie klas szóstych dzielnie pisali sprawdzian po szkole podstawowej, uczniowie klas czwartych – równie dzielnie – maszerowali ulicami Warszawy, zdobywając Warszawską Odznakę Krajoznawczą. Punktem startowym była Kolumna Zygmunta, meta znajdowała się w parku Ujazdowskim. Po drodze każdy patrol musiał wykonać zadania, do których należało m.in. odgadnięcie mijanych budowli i budynków, zapisanie ich nazw i określenie, co obecnie się w nich znajduje. Spacer Traktem Królewskim sprawił, że uczniowie mogli na własne oczy obejrzeć najważniejsze zabytki stolicy: kościoł św. Anny, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, siedzibę PAN (Pałac Staszica), kościoł św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, czy piękne wille w Alajach Ujazdowskich. Ostatnim zadaniem było wypełnienie książeczek i oddanie ich do autoryzacji. W efekcie 22 uczniów zdobyło odznakę WOK. Gratulujemy!