2014.04.01

Czwartoklasiści zdobywają odznakę WOK

1 kwietnia 2014 klasy czwarte wybrały się na wycieczkę po Warszawie. O godz 8.30 spotkaliśmy się pod szkołą, tam Panie podzieliły nas na grupy, rozdały karty pracy do wypełnienia dla chętnych i wyruszyliśmy na przystanek autobusowy. Autobusem dojechaliśmy do Parku Ujazdowskiego, gdzie bawiliśmy się na placu zabaw.
Po zabawie ruszyliśmy w stronę Placu na Rozdrożu. Kolejno na naszych kartach odgadywaliśmy poszczególne zabytki, pomniki i budowle. Dotarliśmy do ronda de Gaulla, na którym stoi sztuczna palma.
Następnie idąc wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia dotarliśmy do Kościoła Św.Krzyża. Weszliśmy do środka, aby zobaczyć szkatułkę z sercem Fryderyka Chopina. Po wyjściu z kościoła zrobiliśmy sobie przerwę w KFC. Po posiłku ruszyliśmy dalej w kierunku Placu Zamkowego, mijając po drodze różne zabytki, które zaznaczalismy w kartach pracy. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki były lody.
Nasz spacer trwał około trzech godzin. Trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To był udany dzień.
Amelka Kluziak 4a