2015.12.18

Dekorowanie choinki w DPS „Kombatant”

W piątek 11. grudnia klasa 5b wybrała się razem z panią Małgorzatą Cieślak, panią Justyną Szydłowską i z niżej podpisaną do Domu Kombatanta na zajęcia plastyczno-techniczne. Naszym celem było wspólne wykonanie ozdób choinkowych i ubranie choinki.
Podczas drogi dzieci mówiły mi o swoich obawach, martwiły się, że nie będą dobrymi nauczycielami dla starszych, bo sami niezbyt dobrze wiedzą, jak wykonać te ozdoby. Zapewniłam je, że sobie poradzą, a pani Małgosia na pewno będzie dla nas wszystkich wsparciem.
Początkowo nieśmiało, z czasem z dużą swobodą i prawdziwym zaangażowaniem dzieci uczyły pensjonariuszy. Każda kolejna ozdoba była powodem do radości zarówno dla starszych państwa jak i naszych uczniów. Niektórym pensjonariuszom schorowane ręce, niespokojna głowa lub inne niesprawności nie pozwalały wykonać ozdób, ale byli bardzo zadowoleni z możliwości rozmowy z młodymi ludźmi. Powrót do szkoły przebiegł w radosnej atmosferze. Wszyscy mieliśmy poczucie dobrze spędzonego czasu, dzieci były z siebie zadowolone, a ja wzruszona i dumna z nich.
Marzena Derejko