2022.01.27

Drugie ósmoklasistów spotkanie z lekturami na ekranie

DRUGIE ÓSMOKLASISTÓW SPOTKANIE
Z LEKTURAMI NA EKRANIE
(dla 8a i 8b tym razem z nocowaniem🙃)
✒️📜📽🎬
W piątkowy, karnawałowy wieczór ucztowaliśmy w zrujnowanych zamkach: najpierw w tym, w którym klucze i urazę nosi Gerwazy, następnie w tym, co to ma dziurę w murze. PAN TADEUSZ zabrał uczniom grubo ponad dwie godziny z pierwszej od bardzo dawna szkolnej nocowanki, ale to w żadnym razie nie była złośliwość ani tym bardziej jakaś ZEMSTA polonistów, którzy jedynie szczerze pragną przychylić uczniom nieba i nauczyć ich wszystkiego, czego trzeba😆😁
Gospodarzem imprezy był Mistrz Wajda, a w hołdzie Mistrzowi ósmoklasiści spróbowali swoich sił w roli aktorów. Kilka par śmiałków wylosowało po jednej parze imion bohaterów jakiejś lektury obowiązkowej. Zadaniem uczniowskich duetów było takie odegranie scenki zgodnej z treścią lektury, aby – bez wypowiadania imion i nazw własnych – pozostali uczniowie mogli rozpoznać, o kogo dokładnie chodzi, o jakie utwory. Tak oto gościliśmy wczoraj w szkole przez chwilę: Klarę i Wacława, Podstolinę i Papkina, Telimenę i Hrabiego, Tadeusza i Zosię, Jacka Soplicę i Gerwazego, Nerona i Petroniusza, Ligię i Marka Winicjusza, Balladynę i jej matkę, Świteziankę i strzelca, i jeszcze chłopaków, co niczym kamienie rzucone na szaniec… Niezły teatr osobliwości🎭 Oj, działo się!!!
Nie na tyle jednak, by ta noc bezwzględnie wymagała drzemki, co to, to nie!😅 Najwytrwalsi nie zmrużyli oka od zachodu słońca w Soplicowie🎬📽do wschodu słońca na Bemowie ☀️

(Magdalena Piotrowska)