2005.10.03

Dzieci kontra śmieci

Pod takim hasłem spotkaliśmy się wszyscy na apelu. Trudno jest walczyć z wszechogarniają nas górą śmieci. Uznaliśmy, że na dzień dobry stoczymy teoretyczny pojedynek ze śmieciami. Najpierw każda klasa dokładnie wczytywała się w podarowane nam przez Zarząd Oczyszczania Miasta kolorowe ulotki informujące, co i w jaki sposób można segregować. Następnie p. Ewa Pytlak każdej z klas wręczyła po dwa zdjęcia odpadów i poprosiła o klasową naradę i decyzję, do którego pojemnika należałoby wyrzucić ten odpad. Później klasy informowały całą szkołę, jaki odpad dostały do segregowania i gdzie go chcą umieścić. Jeśli klasa podjęła słuszną decyzję, dzieci otrzymywały punkt, jeśli decyzja była błędna punkt otrzymywały śmieci. Następnie przedstawiciele klas kolejno przyklejali swoje zdjęcia na kartonowe pojemniki z napisami: plastik, metal, szkło, papier, odpady niebezpieczne, odpady niesortowalne. Tym razem się udało zwyciężyły dzieci (20:6). Tak podbudowanym teoretycznie, łatwiej będzie nam walczyć ze śmieciami na co dzień.