2002.11.21

Dzień Afrykański w szkole

Na zakończenie bloku tematycznego „Afryka – kolebka ludzkości” 6a i 6b przygotowały dla uczniów klas starszych „Dzień Afrykański”, który był podsumowaniem sześciotygodniowej pracy na lekcjach języka polskiego, historii, przyrody, informatyki oraz spotkań z wychowawcą. Składał się on z dwóch części: wystąpienia na temat Afryki i poczęstunku typowego dla afrykańskiej kuchni (potrawy przygotowywane były w ramach lekcji techniki). Przed uroczystością uczniowie wraz z wychowawczynią wykonali dekorację, składającą się z plakatów informacyjnych, zawierających dane statystyczne na temat Afryki, przedstawiających roślinność, zwierzęta, kulturę oraz codzienne życie ludności afrykańskiej. W trakcie wystąpienia uczniowie prezentowali parki narodowe Afryki, opisywali zwierzęta wpisane na „Czerwona listę gatunków zagrożonych wyginięciem”, recytowali fragmenty „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza oraz w reporterskim skrócie zapoznawali widzów ze społecznymi problemami Czarnego Lądu. Impreza była bardzo udana i stanowiła miłą odmianę od tradycyjnej prezentacji prac samodzielnych.