2022.06.11

Organizacja Święta Szkoły Zorganizowane w formie Dnia Sportu

dczas
Podczas obchodów Dnia Sportu uczniowie naszej szkoły udowodnili, że już od najmłodszych lat żadne konkurencje nie są im straszne.
Z entuzjazmem pokazali, jak zwinnie radzą sobie ze skakanką, że bieg wahadłowy to dla nich pestka, a i władanie szermierczą szpadą nie jest im obce. Z upodobaniem wykorzystywali celne oko grając w kapsle, rzucając kartami do miski, piłką do kosza oraz do ruchomych obręczy, a także posyłając strzały do bramki. Widząc te sportowe harce, aż ciężko było ustać w miejscu, więc do wyzwań chętnie dołączali rodzice.
Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni. Po zaliczeniu konkurencji i wypełnieniu Karty Gry Terenowej uczestnicy otrzymywali pamiątkowe przypinki.
Po zakończonych konkurencjach najwięcej widzów obserwowało zmagania w grze w ringo. Dyscyplina cieszyła się dużym zainteresowaniem głównie wśród chłopców – tych małych i dużych 😉
Możemy się tylko domyślać, co sprawiło, że uczniowie przybyli tak licznie . Czy poszli tam zachęceni przykładem Pana Dyrektora, który rozpoczął rozgrywki, a później je sędziował, czy może skusił ich kojący chłód Hali Sportowej po gorących zmaganiach.
Uczniowie starszych klas wykazali się za to zdolnością zarówno do rywalizacji, jak i współpracy w grach zespołowych: w pilkę nożną, ręczną oraz w rozgrywkach tenisa stołowego. Emocje rozgrzały wszystkich do czerwoności, a upalne słońce dodatkowo podkręciło niezapomnianą atmosferę tego pięknego dnia.