2021.10.14

Gdzieś jest taka szkoła, która kocha świat,
Zawsze na nas czeka, daje dobry start.
Pokazuje drogę, w głowach poukłada,
Zahartuje ducha, sensu życiu nada!

To jest nasza szkoła, szkoła S…T…O…

Przytoczony tekst to fragment „Szkolnej piosenki”, którą czwartoklasiści w dniu 14 października rozpoczęli uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Dziękowali pedagogom za wiedzę, anielską cierpliwość, nieziemską wyrozumiałość i diabelski upór w przekazywaniu wiedzy.  Podkreślali swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę. Chcąc, choć troszkę, osłodzić gorycz codziennych trosk i zmartwień, przedstawili krótki, ale pełen żartów skecz. Żywa reakcja widowni –gromkie śmiechy- wskazywały, że program się podobał. Akademię zakończyła sakramentalna piosenka „Czternastego października” Potem był wspaniały tort dla wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie też mogli go skosztować.

Po uroczystości wszyscy zamienili strój galowy na sportowy i ruszyliśmy w teren, aby wesprzeć potrzebujących. W sumie w STOkathonie, pod hasłem „Kilometry dla edukacji”, wzięło udział 273 uczniów i 49 pracowników szkoły. Uczniowie przeszli 1966 km, a dorośli 334. Wszystko to przełożyło się na fundusz sięgający 17 tysięcy złotych, który otrzyma szkoła w Berezówce.

To był niezwykły Dzień Edukacji Narodowej!