2013.11.13

Dzień Hollywoodzki

Jak co roku dnia 13 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole anglojęzyczna impreza. Tym razem bawiliśmy się w stylu hollywoodzkim. Dzieci oraz nauczyciele przebrali się za postacie z amerykańskich filmów i kreskówek. Pojawiły się: Merlin Monroe w wielu odsłonach, kilku Charlie Chaplinów, Myszki Mickey, Shrek, Wall-e, Kot w butach i wiele innych. Cała szkoła została udekorowana plakatami znanych filmów hollywoodzkich oraz rysunkami wykonanymi specjalnie na tę okazję. Wszystkie klasy stworzyły drużyny, a następnie okrzyki i herby związane z ich patronami. Grupy wzięły swoje nazwy od popularnych produkcji Krainy Snów, np.: Kubuś Puchatek, Iniemamocni, Transformersi, Piraci z Karaibów oraz inne. Gra była podzielona na klasy młodsze i starsze. Uczniowie klas 1-3 mieli do wykonania sześć zadań, takich jak: udekorowania góry Lee, połączenie nazw filmów z obrazkami, stworzenie własnej Alei Sław oraz piosenka I’m a Believer”, która stała się hitem tego dnia. Uczniowie klas 4-5 musiały stawić czoła takim zadaniom jak: połączenie słynnych miejsc w Hollywood z obrazkami, rozpoznanie muzyki filmowej, nauka tańca twist oraz zabawa z piosenką Michael Bubble pt. „Hollywood”. Wszystkim dopisywały świetne humory, a szczególnie wygranym klasom 1b i 4a. Poza tym, najlepsze stroje zostały nagrodzone statuetkami Oscara. Wielkimi wygranymi byli: Staś Zapała jako Well-e, Julian Szaciłło jako Charlie Chaplin oraz Alicja Wójcik z klas 0 jako Kot w butach. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!