2017.11.23

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH -„Amazing Europe”

W czwartek 23 listopada odbył się Dzień Języków Obcych w nowej odsłonie.  Tegorocznym tematem przewodnim było hasło „Amazing Europe”, a więc wszystkie zadania dla uczestników dotyczyły europejskiej fauny i flory. Celem święta był nie tylko aspekt językowy, ale również pokazanie jak piękna jest natura w Europie.

Nowością była organizacja samej imprezy. Tym razem odbyły się trzy równoległe gry. Pierwsza dla klas 0a, 0b, 1a, 1b i 2b, druga dla pozostałych klas młodszych oraz 4 c i 4d, trzecia zaś dla klas 4a, 4b, 5a, 5b i obu szóstych. Każda gra podzielona była na prace przygotowawcze w salach, apel początkowy, rozwiązywanie zadań oraz podsumowanie z ogłoszeniem wyników. W klasach starszych  wygrała klasa 5b, a w młodszych 3a. Nagrody przyznano również za najlepsze przebrania.

Ze względu na większą liczbę klas w szkole, dzieci uczestniczyły w zabawie w swoich salach a zadania „przychodziły” niejako do nich jako punkty mobilne. Te punkty prowadzone były przez klasy 7 oraz drugie gimnazjalne, co również zdarzyło się po raz pierwszy, ponieważ do tej pory punkty prowadzone były przez klasy 6.

Po raz pierwszy również taka impreza była rozszerzona o języki hiszpański i niemiecki, co zostało przyjęte z dużym entuzjazmem uczniów.

Dzień językowy był bardzo udany a dzieci zadowolone.

A tutaj zapis wspomnienia tego dnia naszej uczennicy:

„Dnia 23 listopada odbył się Dzień Języków Obcych, którego temat brzmiał „Amazing Europe”.

Był to pierwszy dzień języków obcych w naszej Szkole. Wcześniej podobne święto odbywało  pod nazwą Dzień Anglojęzyczny. To nie była jedyna zmiana, jaka nastąpiła w tym roku. Gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy angielskie, niemieckie oraz hiszpańską.

Ten dzień był okazją, aby poznać przyrodę Europy i zaprezentować się w przebraniu: jeża, ptaka, wiewiórki, drzewa czy angielskiej herbaty. A najbardziej kreatywni autorzy przebrań mogli otrzymać nagrodę. Jednak kulminacyjnym punktem dnia było wyłonienie zwycięskiej klasy. Najlepszą klasą w przedziale klas 4-6 została 6B, natomiast w klasach 1-3 zwyciężyła 3A.

Sądzę, że wszystkim podobała się gra z okazji Dnia Obcojęzycznego, a zwłaszcza tym, którzy zwyciężyli.”

Zofia Skrzypek