2013.03.21

Dzień Kanadyjski

Dnia 21 marca 2013 roku odbył się tradycyjnie, jak co roku, dzień tematyczny organizowany przez Zespół Języka Angielskiego. W tym roku był on poświęcony Kanadzie. Impreza przebiegała według stałego planu. Klasy 6 jak zawsze czuwały nad przebiegiem zadań. Pozostałe klasy brały udział w grze. W tym roku każda klasa musiała wcielić się w rolę prowincji Kanady. Na początku zabawy dzieci wysłuchały kontynuacji zeszłorocznej legendy o podróżniku Janie Statku odczytanej przez uczniów gimnazjum. Następnie grupy przygotowały swoje herby i zawołania, które jak zawsze zostały zaprezentowane w czasie oficjalnego otwarcia imprezy. W czasie gry klasy 1-3 miały do wykonania 6 zadań. Jednym z punktów, który okazał się najbardziej atrakcyjnym, był Punkt Kulinarny, gdzie dzieci samodzielnie według przepisu w języku angielskim przyrządzały naleśniki. Klasy starsze odwiedziły 5 punktów, na których wykonały następujące zadania: przyporządkowanie nazw do charakterystycznych miejsc w Kanadzie, wysłuchanie piosenki kanadyjskiej piosenkarki Celine Dion i uzupełnienie luk w tekście, wykonanie tańca kanadyjskiego, poznanie słynnych Kanadyjczyków i przyporządkowanie ich zdjęć do opisów oraz gra w hokeja. Jak zwykle najlepsze drużyny zostały nagrodzone i w tym roku zwycięzcami zostały klasy: 1A i 5B.

Link do galerii