2005.01.14

Dzień Latynoamerykański

Dzień Latynoamerykański na cztery godziny diametralnie zmienił oblicze szkoły. Wszędzie widać było przedstawicieli różnych państw (niektórzy wystąpili nawet w strojach regionalnych)– Peru, Meksyku, Boliwii, Argentyny, Chile, Kolumbii, Kuby, Brazylii, Urugwaju, Ekwadoru, którzy zdążali od punktu do punktu, aby poznać kulturę, kuchnię, sport i przyrodę Ameryki Łacińskiej. Każda z grup wędrowała z przewodnikiem – uczniem klasy szóstej. Na każdym z punktów czekały na delegacje państwowe różne zadania: wykonanie potrawy regionalnej, nauka cha-chy, rozegranie meczu, wykonanie malowideł, pisanie scenariusza telenoweli, rysowanie zwierząt i krajobrazów. Najlepsi w rywalizacji między państwami okazali się przedstawiciele Chile. Gratulujemy!!!