2012.03.21

Dzień Nowojorski

Dnia 21 marca 2012 roku odbył się tradycyjnie, jak co roku, dzień tematyczny organizowany przez Zespół Języka Angielskiego. W tym roku był on poświęcony miastu Nowy Jork. Impreza przebiegała według stałego planu. Klasy 6 jak zawsze czuwały nad przebiegiem zadań. Pozostałe klasy brały udział w grze. W tym roku każda klasa musiała wcielić się w rolę drużyny sportowej. Na początku zabawy dzieci wysłuchały kontynuacji zeszłorocznej legendy o podróżniku Janie Statku odczytanej przez uczniów gimnazjum. Następnie grupy przygotowały swoje herby i zawołania, które jak zawsze zostały zaprezentowane w czasie oficjalnego otwarcia imprezy. W czasie gry klasy 1-3 miały do wykonania 6 zadań: rzut do kosza, wykonanie tańca nowojorskiego, zaśpiewanie piosenki pt. „He’s got the whole world in his hands”, odnalezienie ukrytych wyrazów w kwadracie magicznym, wyklejenie z plasteliny symboli Nowego Jorku oraz ułożenie flagi Stanów Zjednoczonych. Klasy starsze odwiedziły 5 punktów, na których wykonały następujące zadania: obejrzenie fragmentów filmu i rozpoznanie akcentów nowojorskich, przyporządkowanie nazw do miejsc charakterystycznych w Nowym Jorku, wysłuchanie piosenki i uzupełnienie luk w tekście i wykonanie tańca nowojorskiego. Klasy 0 pracowały nad przygotowaniem flagi Stanów Zjednoczonych, która zawisła w ich sali oraz kolorowały symbole Nowego Jorku. Jak zwykle najlepsze drużyny zostały nagrodzone i w tym roku zwycięzcami zostały klasy: 2B i 5B .