2010.03.23

Dzień Szkocki

Dnia 23 marca 2010 roku odbył się coroczny dzień tematyczny organizowany przez Zespół Języka Angielskiego. W tym roku był on poświęcony Szkocji. Impreza przebiegała według stałego planu. Klasy 6, jak zawsze, czuwały nad przebiegiem zadań. Pozostałe klasy brały udział w grze pod nazwami klanów. Na początku zabawy wysłuchały legendy odczytanej przez uczniów gimnazjum. Następnie grupy przygotowały swoje herby i zawołania. Okrzyki i godła jak zawsze zostały zaprezentowane w czasie oficjalnego otwarcia. W czasie gry klasy 1-3 odwiedzały znane szkockie jeziora, podczas gdy klasy 4 i 5 „podróżowały” po szkockich zamkach. Klasy młodsze miały do wykonania 6 zadań: rzut młotem, wykonanie tańca szkockiego, zaśpiewanie piosenki pt. Ten Green Nessies, rozszyfrowanie run i wyklejenie z plasteliny zakodowanych symboli, zapamiętanie położenia miast na mapie, odnalezienie nazw i pokolorowanie symboli Szkocji. Klasy starsze odwiedziły 5 punktów, na których wykonały następujące zadania: obejrzenie fragmentu filmu ‘Braveheart’ i odpowiedź na pytania dotyczące go, czytanie opisów symboli i uzupełnienie quizu na podstawie opisów, przyporządkowanie opisów do obrazków, wysłuchanie piosenki zespołu Wet Wet Wet i uzupełnienie luk w tekście, wykonanie tańca szkockiego. Klasy 0 pracowały nad plakatami przedstawiającymi symbole Szkocji, które zawisły w ich salach. W bieżącym roku szkolnym następujące klasy zdobyły nagrody: Klasy młodsze: I. kl. 2B II. kl. 3B III. kl. 3A Klasy starsze: I. kl. 5B II. kl. 5A Tradycyjnie odbył się także konkurs na najładniejsze przebranie. Nagrodzeni zostali: Aleksander Domitrz (kl. 3A) oraz Adam Pantow (kl. 6B). Na zakończenie Dnia Szkockiego panie anglistki przygotowały dla uczniów niespodziankę – występ pana grającego na dudach. Dziewczynki z klasy 6 zaprezentowały taniec szkocki przy akompaniamencie dudy. Gość opowiedział o instrumencie, a także odpowiedział na pytania uczniów.