2022.04.22

Dzień Ziemi

22 kwietnia 2022 roku, w parku Górczewska odbyły się XIV Obchody Dnia Ziemi na Bemowie. Z tej okazji została przygotowana gra terenowa pt. „Z biegiem rzeki, czyli o Wiśle w Parkofrajdzie”.

Celem tegorocznej imprezy było zapoznanie uczestników z florą i fauną terenów nadwiślańskich, nakreślenie problemu czystości Wisły, dostarczenie informacji na temat procesu dystrybucji wody do naszych mieszkań i domów. Uczestniczy zabawy poznali również mosty zbudowane nad Wisłą i sami mogli spróbować swoich sił w zabawie konstrukcyjnej.

W grze wzięło udział niemal 400 uczniów z 6 bemowskich szkół.

Do przygotowania zabawy wykorzystano aplikację Actionboun. Aplikacja umożliwiła zapisanie poleceń, wyświetlanie filmów i odtwarzanie nagrań, jak również przesyłanie przez uczestników rozwiązań zadań, zarówno w formie odpowiedzi pisemnych, jaki i w postaci zdjęć oraz nagrań mp3 i mp4. Dzięki aplikacji uczestnicy gry otrzymali na adresy mailowe relacje z zabawy. Wprowadzony do aplikacji system punktacji dał dzieciom możliwość śledzenia postępów na bieżąco.

Oprócz nauczycieli, w przygotowanie gry zostali zaangażowani uczniowie klas VI, którzy wspierali uczestników na punktach z zadaniami.

Zdaniem uczestników zabawy, gra dostarczyła dzieciom wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Różnorodność zadań pozwoliła każdemu włączyć się w działania, a dodatkową zachętą do zabawy było wykorzystanie w grze nowoczesnych technologii.

Wielu uczestników zapowiedziało swoją obecność w kolejnej edycji gry. Na postawione na zakończenie zabawy pytanie „Jak bawiłeś się podczas gry?” 90% odpowiedziało „Znakomicie”, 10% -„W porządku”, 0% – „Mogło być lepiej”.