2023.09.27

Finisaż Szkolnej Galerii Sztuki w Wieluniu

W słoneczny wrześniowy dzień (27.09.23) kilkunastoosobowa reprezentacja Szkolnej Galerii Sztuki z ZS STO na Bemowie wyruszyła do Wielunia – byliśmy umówieni na finisaż wystawy „Ludzie, miejsca, refleksje …”

Obrazy naszych szkolnych kopistów (m.in. „Żółty dom” wg V. van Gogha, „Rybak” wg L. Wyczółkowskiego czy „Kolejka trwa” wg A. Wróblewskiego) można było podziwiać w Wieluńskiej Bibliotece Publicznej od czerwca przez całe lato. Jak zapewniała nas Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie miejscowego liceum wystawa cieszyła się dużym powodzeniem, a szczególnie zachwycano się umiejętnościami młodych artystów.

Finisaż uświetniły występy wokalistów i instrumentalistów z obu szkół, mieliśmy też okazję zobaczyć przejmującą ekspozycję multimedialną w Muzeum Historii Wielunia.

Z wielką radością organizujemy takie wystawy, chcemy pokazywać nasze piękne prace i wymieniać się doświadczeniami artystycznymi. Gorąco zachęcamy do kontaktu ze Szkolną Galerią Sztuki z ZS STO na Bemowie.

Magdalena Misiak – koordynator przedsięwzięcia (magda.misiak@stonabemowie.edu.pl)