2022.01.10

Hej, Tropiciele, tropmy przyrodę

Z nowym rokiem – nowym krokiem! A najlepiej krokiem tropiciela skarbów przyrody! Każdy uczeń w naszej szkole posiada książkę „Skarby polskiej przyrody”, którą kilka lat temu zredagowali nauczyciele naszej szkoły. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera same skarby-opisy i zdjęcia miejsc odwiedzonych przez naszych uczniów, ich rodziny i nauczycieli. Niech w tym roku również stanie się inspiracją do odkrywania nowych, nieznanych, fascynujących miejsc. Do książki dołączony jest „Pamiętnik tropiciela skarbów przyrody”, w którym można zapisywać odwiedzane obiekty i wklejać fotografie z wycieczek. Na ścianie klatki schodowej prowadzącej do liceum zorganizowaliśmy galerię szkolnych tropicieli przyrody. Spójrzcie, jak wielu z nas podjęło już wyzwanie. To nie wszystkie zdjęcia tropicieli. Od września dołączyli kolejni i niedługo będzie aktualizacja naszej turystycznej ścianki.Nie dość, że poznasz nowe miejsca, to jeszcze dzięki systematycznym wpisom w pamiętniku możesz zdobyć kolejną szkolną odznakę, a nawet stypendium turystyczne! Idzie luty – szykuj buty, ale nie tylko na mróz i śnieżne zaspy. Szykuj buty na wędrówki po Polsce!!! Zapraszamy do lektury „Skarbów polskiej przyrody” i życzymy w nowym roku wspaniałych, turystycznych przygód!