2021.04.24

I Memoriał Piotra Ścieżki

24 kwietnia odbył się I Memoriał Piotra Ścieżki – kolejna edycja tradycyjnego w STO na Bemowie rajdu rodzinnego, po raz pierwszy poświęcona pamięci jego wieloletniego organizatora, zmarłego przedwcześnie w październiku 2020 roku nauczyciela przyrody, geografii i WOS, Piotra Ścieżki.

W imprezie wzięło udział 13 patroli w kategorii sportowej, 23 w kategorii rekreacyjnej oraz 22 w kategorii honorowej – w sumie 61, blisko 200 uczestników: uczniów i absolwentów, nauczycieli, ich rodzin i przyjaciół.

Zadanie w kategorii sportowej polegało na odwiedzeniu sześciu najwyższych wzniesień Warszawy w czasie nieprzekraczającym 5 godzin, oraz wypełnieniu po drodze dwóch quizów online – jednego poświęconego wzgórzom stolicy, drugiego – bohaterowi Memoriału. W kategorii rekreacyjnej zadania były podobne, ale bez limitu czasu, a w związku z tym rywalizacji, z wyjątkiem zmagań z własną słabością. W kategorii honorowej zadaniem uczestników było dotarcie tylko do jednego, obowiązkowego punktu, który znajdował się na Kopcu Moczydłowskim. Wszystkie patrole zostały tam sumiennie sfotografowane. Ze zdjęć uczestników oraz obsady punktów kontrolnych na wzgórzach, którą stanowili weterani harcerscy 99 WDHiGZ oraz jeden z nauczycieli STO na Bemowie, powstanie montaż, upamiętniający całą imprezę i jej patrona.

Walka w kategorii sportowej była niezwykle zacięta. O kolejności decydował czas przebycia trasy, przy czym za każdą błędną odpowiedź w quizie o Warszawie doliczano 3 minuty karne. I te właśnie trzy minuty zadecydowały, że patrol rodziny Wołyniak nie wyprzedził patrolu Kurek/Hughes, a jedynie uzyskał wynik identyczny: 2  godziny 34 minuty. Trzecie miejsce, z wynikiem zaledwie o minutę gorszym, zajął patrol rodziny Jędrzejczyków, który brak zwycięstwa również zawdzięcza jednemu błędowi w quizie.

Wręczenie nagród odbędzie się przy okazji zakończenia roku szkolnego.

Pogoda dopisała – było chłodno, ale słonecznie. Dzięki Memoriałowi jako społeczność szkolna wyszliśmy symbolicznie z cienia pandemii, spotykając się w świecie realnym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wspomnienia o Piotrze Ścieżce. Pani Katarzyna Komisarz opowiada, dlaczego „Korona wzgórz Warszawy”, to taki bardzo „piotrkowy” temat:

Oficjalne wyniki I Memoriału Piotra Ścieżki w kategorii sportowej:

Rodziny z dziećmi do klasy 3 włącznie:

1.

Kurek/Hughes

2 godziny 34 minuty

2.

Gadomscy (Jagoda)

2 godziny 37 minut (w tym 3 minuty karne)

3.

Zarzyccy

2 godziny 50 minut (3 minuty karne)

4.

Chrzanowscy

3 godziny 7 minut

5.

Borowscy

3 godziny 18 minut (9 minut karnych)

6.

Wolany

3 godziny 36 minut

7.

Gadomscy (Kacper)

5 godzin 27 minut (9 minut karnych)

Rodziny starsze:

1.

Wołyniak

2 godziny 34 minuty (3 minuty karne)

2.

Jędrzejczyk

2 godziny 35 minut (3 minuty karne)

3.

Marczak

3 godziny 23 minuty

4.

Ufa

3 godziny 25 minut (3 minuty karne)

5.

Pliszka/Saramak

8 godzin 52 minuty (9 minut karnych)

6.

Kończak

DNF

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział.