2009.04.02

Jedz SZPINAK – będziesz ZDROWY!

Dzień egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej jest dla naszych uczniów tradycyjnie już dniem wycieczek po Warszawie.
W ramach poznawania Warszawy klasy drugie w tym roku:
• wjechały na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby obejrzeć Warszawę z lotu ptaka;
• zwiedziły wystawę „Jedz szpinak- będziesz zdrowy”, gdzie dowiedziały się o wielu ciekawych sprawach dotyczących funkcjonowania naszego organizmu oraz miały mnóstwo okazji do świetnej zabawy przy sprawdzaniu swoich umiejętności, sprawności i możliwości;
• zjadły drugie śniadanie pod pałacową fontanną;
• przejechały się metrem i obejrzały uznaną w ubiegłym roku za najładniejszą na świecie stację metra „Plac Wilsona”;
• zwiedziły i poznały historię starego Żoliborza: Plac Wilsona, Park Żeromskiego, Plac Słoneczny, tereny wokół Cytadeli, Cytadelę, Bramę Straceń, Most Gdański.
Wycieczka udała się nadzwyczajnie. Była piękna pogoda, wiosna pomalowala świat na zielono, sypnęła kwiatami, ptaki śpiewały, humory i apetyt wszystkim dopisały.
Klasa 2b postanowiła zaś poznać historię starego Żoliborza dokładniej i już zaplanowała następną wycieczkę w ten przepiękny rejon Warszawy.(jb)