Kronika

2013.10.28

Klasy 4/ Projekt II/ Kręcimy film

Druga tura to przede wszystkim nakręcenie filmu w projekcie Mewa. Dzielnie przygotowywaliśmy się do kręcenia scen, braliśmy udział w castingach na wybrane role, przygotowywaliśmy scenografię. Scena dziewczynki proszącej mamę o zakup zwierzątka do domu, scena w księgarni oraz scena otwarcia ZOO (spełnienia marzeń głównej bohaterki) to nasze dzieło.
Na wszystkich lekcjach mieliśmy okazję do zabawy z filmem. Na j. polskim kręciliśmy filmy do wybranych mitów greckich, na matematyce nakręciliśmy filmy o prostokącie i kwadracie. Dowiedzieliśmy się również i tworzyliśmy scenki do filmu animowanego. Na j.angielskim tłumaczyliśmy scenariusz filmowy, a na muzyce zorganizowaliśmy plebiscyt na najpopularniejszą piosenkę filmową. Klasa 4a wybrała piosenkę Skyfall z filmu „James Bond”, a kl. 4b piosenkę tytułową z filmu „Rodzinka.pl”.
Naszym dziełem jest również praca z prawdziwą ekipą filmową. Mieliśmy okazję nakręcić film promujący nowy podręcznik do matematyki. Dużo nowości, dużo czasu i dużo śmiechu.