2014.04.14

Klasy 4/ Projekt IV/ Warszawa da się lubić

W ostatniej turze uczniowie przygotowywali się do Święta Szkoły pod hasłem „Warszawa da się lubić”.
Na języku polskim pisali dialogi w gwarze warszawskiej i udali się na wycieczkę po Starej Pradze. Zwiedzili Bazar Różyckiego i Katedrę Św. Michała i św. Floriana.
Na lekcjach historii dowiedzieli się, skąd pochodzi nazwa Warszawa i gdzie można odnaleźć początki osadnictwa na terenach naszego miasta.
Na lekcjach matematyki przygotowywali plakaty; wybrali ciekawe obiekty, zaznaczyli je na mapie i obliczali długość trasy mając podaną skalę, w jakiej wykonana była mapa dzielnicy. Plakaty były dekoracją podczas Święta Szkoły.
Na lekcjach przyrody dowiedzieli się o walorach przyrodniczych Warszawy. Każdy uczeń przygotował informacje na temat jednego zwierzęcia żyjącego w warszawskim ZOO, a następnie zaprezentował je na lekcji.
Wspólnie z wychowawcą wybrali atrakcje stolicy, które warto zwiedzić.
Były to: Teatr Wielki- balet „Święto wiosny”, Niewidzialna Wystawa, Noc Muzeów, Plan filmowy „Miasto 44”, Muzeum Etnograficzne, Park Linowy, Puszcza Kampinoska i Las Bemowski, Multikino Wola Park.
Na lekcjach muzyki nauczyli się starej piosenki „Warszawa da się lubić”.
Na zakończenie projektu, w czasie Święta Szkoły uczniowie przedstawiali samodzielnie przygotowane inscenizacje legend warszawskich.