Kronika

2014.05.17

Klasy 4-te na Nocy Muzeów

W sobotę 17/05/2014r. chętne osoby z 4a i 4b mogły wybrać się na Noc Muzeów by przeżyć nocną przygodę, która miała dla obu klas odbyć się pierwszy raz.
Niesamowitą przygodę zorganizowały nam Pani Basia i Pani Joasia.
Pierwszą atrakcją jaką razem zwiedziliśmy to był budynek Pasty. Organizowane były tam różne zabawy i gry wojenne. Jedną z tych zabaw było przeskakiwanie przez przeszkody. Padał deszcz, a pomimo to wszyscy dobrze się bawiliśmy. Nie obyło się bez kilku upadków, a nieszczęśnicy po „wypadku” mieli mokre spodnie.
Pani Basia powiedziała: „kierunek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”! Cała grupa kulturalnie się udała do budynku tej instytucji. Uwagę moją zwrócił piękny obraz i… broszki w koszyczku. Wzięłam sobie jedną, przyczepiłam do bluzki. To była krótka wizyta, bo spieszyliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza. Pani Basia zrobiła nam kilka fotek jak wesoło podskakiwaliśmy do góry. Na całym Trakcie Królewskim wolontariusze rozdawali balony, cukierki. No i koniec wycieczki i „największa” atrakcja lody i gofry!
Moim zdaniem to była bardzo udana wycieczka. Atmosfera w Warszawie cudowna, nie do opisania! Za rok idę i zapraszam Was ponownie, a tych którzy nie byli: czekamy na Was!
Gabriela Zubrycka kl.4b