2013.10.27

Klasy 4-te w Filharmonii Narodowej

Dnia 27. października 2013 roku w niedzielę piętnastu uczniów z klas 4-tych wybrało się z p. Basią i p. Joasią na koncert dla dzieci do Filharmonii Narodowej. Wyruszyliśmy spod Ratusza gminy Bemowo o godz. 10.10. Koncert przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych „Orkiestrowe zabawy” zaczął się o godz. 11. Sam koncert trwał około dwóch godzin. Orkiestra wykonała kilka utworów, w tym słynny „Marsz weselny” Mendelssohna. Dyrygentem orkiestry była Marzena Diakun. Głównym solistą grającym na klarnecie był Bartosz Karwowski. Sam koncert prowadziła Maria Małanicz-Przybylska, która opowiadała o utworach i instrumentach oraz zadawała pytania i zagadki dotyczące muzyki. Omówiła też wszystkie instrumenty oraz podzieliła je na grupy. Jestem już mądrzejszy o tę wiedzę! Pod Ratusz wróciliśmy o godz. 13.45. Bardzo podobał nam się ten koncert.
Jurek Wróblewski kl.4a