2013.04.05

Klasy 6-te na wystawie „Mózg”

Dnia 5 kwietnia klasy szóste wybrały się na wystawę „Mózg”. Wystawa odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki. Około godziny 8.45 wyszliśmy ze szkoły i wsiedliśmy do autobusu. Kiedy dojechaliśmy czekał na nas już przewodnik.
Nie była to zwykła wystawa. Robiliśmy tam różne ćwiczenia. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z naszymi mózgami. Pan opowiedział nam, z jakich części składa się nasz mózg oraz za każda część jest odpowiedzialna.
Następnie oglądaliśmy różne złudzenia optyczne i wyjaśnialiśmy sobie, na przykład, dlaczego linie w rzeczywistości proste, wydają nam się krzywe.
Widzieliśmy również „maskę” Einsteina, która była wklęsła, a wyglądała jak wypukła. Niezależnie od tego, gdzie się stało, ta „maska” zawsze patrzyła na nas. Ostatnia część zwiedzania była najciekawsza. Bawiliśmy się na ekranach monitorów. Na przykład trzeba było klikać kolor, którego nazwa wyświetlana była na ekranie literami w innym kolorze. Były też różne ćwiczenia fizyczne. Jeździliśmy na hulajnodze, w której kierownica zwracała się w inną stronę niż koło. Wchodziliśmy po drabince, która obkręcała się wokół własnej osi podczas wchodzenia. I chodziliśmy po linii w okularach, które pokazywały linię obok. Rozmawialiśmy również ze sztuczną inteligencją.
Na koniec poszliśmy do Złotych Tarasów, żeby coś zjeść. Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka. Dowiedzieliśmy się wiele interesujących i zaskakujących rzeczy o działaniu ludzkiego mózgu.
Gosia Adamiec kl.6a