2013.11.12

Klasy 6 w Domu Kombatanta

Dnia 12 listopada 2013 klasy 6-te wybrały się do Domu Kombatanta na obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości. Każdy z nas i seniorów dostał kotylion, wykonany własnoręcznie przez uczniów klas 6.
Niektórzy z panów mieli na sobie swój mundur wojskowy, a panie miały na ramieniu opaskę Armii Krajowej.
Całe przedstawienie przygotowała klasa 6b – uczniowie recytowali wiersze, opowiadali krok po kroku, jak toczyła się walka o niepodległość i wszyscy razem śpiewaliśmy piosenki, których po części nie znaliśmy. Na nasze szczęście wielu mieszkańców domu z chęcią podzieliła się tekstem. Dzięki temu świetnie się bawiliśmy.
Po przedstawieniu zaproszono nas na obejrzenie wystawy w pokoju obok. Jeden z mieszkańców opowiedział nam o marszałku Józefie Piłsudskim, przeczytał jego powiedzenia i cytaty. Mogliśmy też zobaczyć portret marszałka oprawiony w ręcznie rzeźbioną, drewnianą ramkę.Jedynym minusem tej wyprawy była chłodna pogoda.

Hania Wyszomierska 6a