Kronika

2013.12.12

Klasy 6 w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dnia 12.12.2013r klasy szóste były na wycieczce w „Muzeum Powstania Warszawskiego”, które mieści się na ulicy Grzybowskiej 79. Przewodnik oprowadził nas po całym obiekcie pokazując ciekawe eksponaty, takie jak: autentyczne stroje powstańców lub replika amerykańskiego samolotu w skali 1:1, który miał 20 m długości i rozpiętości skrzydeł 33 m. Niestety jedno z nich nie zmieściło się w pomieszczeniu. Widzieliśmy również drukarnię z czasów powstania i mieliśmy okazję wydrukować jedną stronę gazety. Trafiliśmy akurat na wystawę broni z okresu drugiej wojny światowej, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć karabiny i pistolety bardziej lub mniej zniszczone. W kolejnej części wycieczki zeszliśmy do niżej położonych sal. Jedną z atrakcji było przejście ciemnymi korytarzami, tak jak kiedyś powstańcy chodzili ściekami.

Zwiedzanie zakończyliśmy obejrzeniem filmu pt.” Ruiny Warszawy” w 3D, zniszczenie naszego miasta zrobiło na nas kolosalne wrażenie. Po wycieczce odwiedziliśmy również piekarnię. Do szkoły wróciliśmy na ostatnią lekcję.

Wyjście to bardzo nam się podobało, dzięki niemu wiele się nauczyliśmy i niejednokrotnie wzruszyliśmy odwagą i uporem naszych przodków. Wydaje mi się, że klasy szóste będą miło wspominać tą wycieczkę.
Aleksandra Białek 6a