2014.09.30

Klasy IV w Teatrze Roma

Dnia 30.09.2014r. klasy 4a i 4b wybrały się do Teatru Roma na spektakl pt. „Adonis ma Gościa”. O godzinie 9:00 dzieci wyszły ze szkoły, aby dotrzeć punktualnie do teatru. Ok. godziny 9:40 dotarliśmy na miejsce. O godzinie 9.55 weszliśmy na salę, w oczekiwaniu na początek spektaklu. Pięć minut później rozpoczął się wyczekiwany spektakl. Zgasły światła i zabrzmiała muzyka. Adonis, tytułowy bohater, jest pstrokatą papugą, zarozumiałą, zapatrzoną w „czubek własnego nosa”, rozkapryszoną, gotową całymi dniami zachwycać się sobą dla zdobycia pochlebstw i najsmaczniejszych kąsków. Niespodziewany gość, który pojawia się w jego domu, uświadamia Adonisowi całą marność jego dotychczasowego życia. Zabawna historia opowiadająca o tym, co jest naprawdę ważne i o szczęściu, które leży na wyciągnięcie ręki. Aby je osiągnąć nie potrzeba wcale wspaniałych strojów, bogactwa i bezmyślnego przepychu, wystarczy tylko uważnie popatrzeć na nasze życie. Sztuka ta była fantastyczna, pełna humoru i dowcipu, wszystkim bardzo się podobała. W drodze powrotnej dużo rozmawialiśmy o tej sztuce i doszliśmy do wniosku, że każdy z nas – duży i mały, powinien obejrzeć ten spektakl.
Agata Górecka 4a