2014.12.19

Klasy IV w Warszawskiej Operze Kameralnej

Dnia 9. grudnia klasy starsze poszły do Warszawskiej Opery Kameralnej na przedstawienie pt. „Cyrulik sewilski”. W składzie klas czwartych były klasy 4a i 4b oraz panie: Marzenka, Kasia i Justyna. O godz. 10 wyszliśmy ze szkoły i pojechaliśmy do opery. Podróż minęła nam miło i bardzo szybko, tylko na przedostatnim przystanku Pani Justyna z szóstką uczniów przez pomyłkę za wcześnie wysiadła. Jakoś się w końcu odnaleźliśmy i razem dotarliśmy na miejsce. Klasy piąte i szóste już tam czekały. Rozdzieliliśmy się i połowa poszła na balkon, a druga połowa została na parterze. Wszyscy mieliśmy lekcję na temat tej sztuki i pani opowiadała, co się w niej będzie działo. Pod koniec lekcji odwiedził nas jeden z aktorów i za pomocą trzech pytań musieliśmy odgadnąć, kim on jest. Odpowiadał tylko „tak” lub „nie”. Następnie nauczył nas wielu nowych słów po włosku. Później obejrzeliśmy przedstawienie. W przerwie pan pokazał nam orkiestrę, która grała. Wszystkim bardzo podobał się spektakl. Klasy czwarte i piąte pojechały do szkoły a szóste zostały udzielić wywiadu pani z telewizji. Wróciliśmy na przerwę obiadową i zajęcia dodatkowe. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał, w szczególności, że wszystko nagrywała telewizja.
Weronika Król 4a