2019.02.22

Koncert Noworoczny

Dnia 22.02.2019 roku w sali koncertowej Wojskowej Akademii Technicznej odbył się Koncert Noworoczny, na którym występowali uczniowie naszej szkoły. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy z klas 1-3 oraz 5c 5d, ale również soliści z innych roczników – kolega Bartosz Imielski zaśpiewał „Kocham wolność”.

Na występ można było pojechać autokarem prosto ze szkoły  albo przybyć z rodzicami.  Bilet na spektakl kosztował 20 zł i każdy widz mógł nabyć go w sekretariacie.

Reżyserami byli wszyscy wychowawcy klas biorących udział w przedstawieniu  oraz pan Wojtek Rynduch, który był również kierownikiem muzycznym. Koncert prowadziły koleżanki z klasy 6b: Zosia Maciołek, Zosia Niczypor, Pola Kunsztowicz i Gabrysia Kocjan.

Uczniowie z klas 5c i 5d  wykonali piosenkę „Remedium”, a solo wystąpiły: Tosia Chrabałowska, Aga Lewandowska, Zosia Owsikowska i Karolina Zylm. Oprócz części artystycznej zadbaliśmy także o sprawy organizacyjne – obsługiwaliśmy szatnię, bufet z jedzeniem i piciem, a ochotnicy sprzedawali  „Gazetkę z rogami”

W czasie przerwy, konferansjerki ogłosiły wyniki głosowania na budżet partycypacyjny. Zwyciężył projekt instalacji monitorującej stężenie smogu w okolicy naszej szkoły.

Oprócz wrażeń artystycznych, koncert  był także okazją  do spotkania i porozmawiania z nauczycielami oraz poznania działalności szkoły dla tych, którzy nie mają z nią kontaktu na co dzień.

Całe wydarzenie na długo zostanie w mojej pamięci, głównie ze względu na muzykę i wspaniałą atmosferę,  która pomogła pokonać tremę i cieszyć się występem. Szczególnie  podobało mi się wykonanie piosenki zespołu Perfect „Nie płacz Ewka” ale także zapamiętałem nowe wersje „Remedium”, „Kocham Wolność” i hymnu szkoły w naszym wykonaniu.

Radek Tomkiewicz 5c