2021.10.18

Konkurs Rodzinny „Jesień pisana, malowana i fotografowana”

W dniu 18 października 2021 r. rozstrzygnięty został konkurs rodzinny „Jesień pisana, malowana i fotografowana”. W konkursie wzięło udział 36 uczniów i uczennic z klas 1-3 wraz z rodzinami, którzy niezwykle pomysłowo, starannie oraz dużym nakładem pracy przygotowali wiersze, prace plastyczne i fotografie o tematyce jesiennej. Do wykonania prac plastycznych wykorzystano przede wszystkim naturalne materiały, takie jak: kasztany, żołędzie, szyszki, wrzos, łupiny orzechów, kukurydzę oraz zasuszone liście. Zastosowano też różnorodne techniki plastyczne, które często łączono uzyskując oryginalny efekt. Konkursowe jury przyznało następujące miejsca:

Konkursowe jury przyznało następujące miejsca:

kategoria wiersz

I miejsce – Hela Mitraszewska z kl. 1c za wiersz pt. „Jesienne jeże”

II miejsce – Hanna Martin z kl. 2b za wiersz pt. „Jesień”;

kategoria praca plastyczna płaska

I miejsce – Alicja Pasternak z kl. 1a,

II miejsce – Michalina Sowa z kl. 2a,

III miejsce – Nina Szuszczykiewicz z kl. 3b,

wyróżnienie – Aleksandra Kołodzińska z kl. 1a;

kategoria praca plastyczna przestrzenna

I miejsce – Maria Mucha z kl. 1c,

II miejsce –  Szymon Jaździk z kl. 1b,

II miejsce – Izabela Urban z kl. 3b,

III miejsce – Ewa Gefrerer z kl. 1a,

wyróżnienie – Natalia Suchacz z kl. 1b,

wyróżnienie za pomysł – Helena Szczepanek z kl. 1b;

kategoria fotografia

I miejsce – Filip Milewski z kl. 1a,

II miejsce –  Julian Kuca z kl. 2a,

III miejsce – Tymon Bełdyga z kl. 2b

wyróżnienie – Małgorzata Popłonkowska z kl. 1c

Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym  uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym w twórczy/artystycznie sposób zaprezentowali piękno polskiej jesieni. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie i uczennice: Aleksandra Krawczyk z kl. 1b, Maria Konarska z kl. 3c, Urszula Szymczyk z kl. 2b, Maja Poliszkiewicz z kl. 3b, Michał Wolany z kl. 2b, Maja Napierała z kl. 1c, Aleksandra Łażewska z kl. 1b, Jakub Pietrzak z kl. 1b, Kalina Kowalczyk z kl. 3a, Jerzy Marczak z kl. 1c, Weronika Winnicka z kl. 3c, Joanna Pawłowska z kl. 1a, Ksawery Koll z kl. 1a, Antoni Pierzchała z kl. 1c, Lidia Domagalska z kl. 3c, Jakub Czerwiński z kl. 3c, Adam Tatarski z kl. 1b, Leon Rybka z kl. 2a, Aleksandra Dega z kl. 3b i Bruno Warzyszyński z kl. 1a.