2022.12.05

Konkurs Rodzinny „Lampion adwentowy”

W naszej Szkole w dniu 5 grudnia 2022 r. przeprowadziliśmy świąteczny konkurs dla uczniów klas 1-3. Wszyscy uczestnicy konkursu w gronie rodzinnym wykonali „Lampion adwentowy”, którego światło miało tworzyć w domu atmosferę oczekiwania na świąteczny czas lub mógł on być wykorzystany jako lampion roratni. Do konkursu zgłoszono 33 prace wykonane z różnorodnych materiałów, w tym ze szklanego naczynia, kolorowej tektury, drewnianych listewek lub papieru do pakowania prezentów. Rodzinne dzieła dekorowane były m.in. kolorową bibułką z misternie wycinanymi świątecznymi motywami, cekinami, szyszkami, bombkami, wstążkami, gałązkami derenia i świerku, sztucznym śniegiem czy farbą do malowania na szkle. Każdy lampion był oświetlony  elektrycznym światłem emitowanym przez choinkowe lampki lub ledowe świeczki zasilane energią z baterii.

Konkursowe jury przyznało następujące miejsca:

• I miejsce – Szymon Jaździk z kl. 2b,
  • I miejsce – Maciek Chmielnicki z kl. 1a,
  • II miejsce – Bartek Karaś z kl. 1a,
  • II miejsce – Jerzy Marczak z kl. 2c,
  • II miejsce – Tymek Chłystek z kl. 1b,
  • III miejsce – Helena Malinowska z kl. 1b,
  • III miejsce – Alicja Urzykowska z kl. 1a,
  • wyróżnienie – Jagna Podrażka z kl. 1b,
  • wyróżnienie – Karolina Kostrzewska z kl. 1c,
  • wyróżnienie – Helena Szczepanek z kl. 2b,
  • wyróżnienie – Antek Pierzchała z kl. 2c,
  • wyróżnienie – Michalina Sowa z kl. 3a,
  • wyróżnienie – Ewa Sieczko z kl. 1a,
  • wyróżnienie – Kasia Binek z kl. 1c,
  • wyróżnienie – Sara Słoniewska z kl. 3b,
  • wyróżnienie – Marcelina Jasińska z kl.1a,
  • wyróżnienie – Olek Krzanowski z kl. 1a,
  • wyróżnienie – Gabrysia Markevicius z kl. 3b,
  • wyróżnienie – Kalina Podgórczyk z kl. 1b,
  • wyróżnienie – Martyna Pietraszewska z kl. 2c.

Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie najbliższych przygotowali lampion adwentowy. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie i uczennice: Michał Wolany z kl. 3b, Natalia Suchacz z kl. 2b, Kuba Pietrzak z kl. 2b, Rysio Łowicki z kl. 3a, Ola Łażewska z kl. 2b, Marysia Karpińczuk z kl. 1c, Ola Krawczyk z kl. 2b, Filip Milewski z kl. 2a, Dominika Ławruszczuk z kl. 2c, Tomek Majkowski z kl. 1a i Ala O’Connor z kl. 3a.