2022.10.24

Konkurs Rodzinny „Zdrowe sezonowe”

W poniedziałkowy poranek, 24 października br. do szkolnej stołówki dostarczono smakowite potrawy, ponieważ w tym dniu odbywał się Rodzinny Konkurs Kulinarny „Zdrowe sezonowe”.  Do konkursu przystąpiło 14 rodzin uczniów i uczennic klas 1-3, które przygotowały 8 przysmaków słodkich i 8 przysmaków wytrawnych. Na konkursowym stole wśród potraw słodkich zagościło wyjątkowe ciasto marchewkowe, wyśmienity sernik dyniowy, wykwintna tarta z dynią, smakowite muffiny dyniowe, tradycyjne ciasto ze śliwkami i kruszonką, jaglano-bananowe gofry ze szpinakiem oraz smakowite placki z dyni. Wśród potraw wytrawnych degustowano aromatyczny indyjski krem z dyni, jesienne gołąbki bez zawijania, niepowtarzalny paprykarz bemowski z domową bułeczką, warzywne przekąski w papierze ryżowym, kolorową sałatkę brokułową, jesienny warzywniak w kostkę krojony, oryginalną pizzę z kalafiora oraz egzotyczną guacamole tostadas. Wszystkie potrawy konkurowały ze sobą nie tylko bogactwem walorów smakowych, ale także sposobem podania.

W Rodzinnym Konkursie Kulinarnym „Zdrowe sezonowe” jury przyznało następujące miejsca:

1.kategoria „Potrawy wytrawne”

• I miejsce – Zosia Jankowska z kl. 1b za „Indyjski krem z dyni”,
  • II miejsce – Filip Tittenbrun z kl. 1c za „Paprykarz bemowski z domową bułeczką z cebulą i bazylią”,
  • III miejsce – Kasia Binek z kl. 1c za „Jesienne gołąbki bez zawijania”;

2. kategoria „Potrawy słodkie”

• I miejsce – Michalina Sowa z kl. 3a za „Tartę z dynią”,
  • I miejsce – Jagna Podrażka z kl. 1b za „Sernik dyniowy z białą czekoladą”,
  • II miejsce – Tomek Majkowski z kl. 1a za „Ciasto marchewkowe”,
  • III miejsce – Maja Napierała z kl. 2c za „Muffiny dyniowe”.

Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym promują zdrową kuchnię inspirowaną sezonowymi warzywami, owocami i ziołami. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie i uczennice: Natalia Zielińska-Perez z kl. 1c, Alexander Grudziński z kl. 1c, Tadeusz Zieliński-Perez z kl. 1b, Rafał Szatko z kl. 1a, Paweł Louklinski z kl. 3a, Helenka Szczepanek z kl. 2b, Zosia Biernacka z kl. 1a, Eliza Zielińska-Perez z kl. 3b i Maciej Chmielnicki z kl. 1a.