2006.02.06

Mroźna lekcja otwarta w IIa

W klasie II a odbyła się bardzo mroźna lekcja otwarta. Zaprosiliśmy gości na Antarktydę, żeby razem odnaleźć zaczarowana zagrodę. Zadanie nie było proste. Potrzebna była współpraca między dorosłymi a dziećmi. W czasie kiedy dorośli biedzili się nad mapą Antarktydy, dzieci odkrywały tajemnice książki Aliny i Czesława Centkiewiczów. Zespoły dziecięce, podobnie jak kiedyś Scott i Amundsen ścigały się, kto pierwszy dotrze do zaczarowanej zagrody pełnej pingwinów Adeli. Dzięki mapie przygotowanej przez dorosłych, pierwsze dotarły tam Tosia, Marysia i Karolina. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy „Pingwinka”. Spotkanie podobało się wszystkim i dzieciom i dorosłym. Naszymi gośćmi byli: pan dyrektor, Pani Ania i Pani Magda, babcia Tosi, dziadek Konrada, mama i tata Oli P., mama Oli Sz., mama Adriana, tata Karoliny, tata Marysi, tata Zuzi.