2023.11.10

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej Szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy 6a, pod okiem polonistki, pani Barbary Sowy, przygotowali apel przebogaty zarówno w elementy patriotyczne, jak i rozrwkowe. Tegoroczne świętowanie odzyskania niepodległości przebiegło bowiem pod hasłem „STOmiliady”, wzorowanym na popularnej „Familiadzie”.

Całość ubogacił występ laureatki Konkursu Piosenki Patriotycznej, Basi Badziak z klasy 7b, która zaśpiewała hymn Juliusza Słowackiego „Smutno mi, Boże”. Poruszającym akcentem był także taniec przygotowany przez uczennice klasy 6b z szarfami w barwach narodowych do piosenki Sanah „Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”, czyli muzycznej interpretacji wiersza Adama Asnyka.

Nieocenioną pomocą w przygotowaniu tegorocznej uroczystości był pan Wojciech Rynduch (autor koncepcji teleturnieju oraz oprawa muzyczna), pani Alicja Olesiejuk (organizacja widowni), pani Kornelia Władzińska (scenografia, zapewnienie kokard narodowych dla nauczycieli i uczniów) oraz pani Marzena Raczko (prawa ręka reżysera). 😉

Publiczność nie pozostała obojętna i nagrodziła naszych artystów gromkimi brawami. Było to godne świętowanie 105. rocznicy niepodległości Polski.