2021.11.21

Octo-BOOK-fest, czyli BOOK-owiskowe Święto Książki w STO

W ramach uroczystego finału projektu BOOK-OWISKO zorganizowaliśmy spotkanie uczniów klas trzecich i czwartych z pisarką, panią Małgorzatą Janiną Berwid, autorką poruszającej książki dla dzieci pt. „Wojenne lalki Marysi”. Pani Małgorzata prowadzi audycję radiową „Ciotka Książkula”, poświęconą literaturze dla dzieci i młodzieży, w której wraz z Mikołajem Polańskim z klasy 4a mieliśmy radość opowiedzieć o naszym BOOK-OWISKU. Małgorzata Berwid jest także matką chrzestną starych, poczciwych bohaterów programów telewizyjnych dla dzieci – Moniki i Kulfona – których zapewne doskonale pamiętają rodzice i nauczyciele. Podobiznami obu postaci z finezją udekorowała przepiękne dedykacje dla uczniów, którzy korzystali z możliwości zakupu jej książek. Pani Małgorzata – jak wszyscy zaangażowani w działalność BOOK-OWISKA uczestnicy projektu – otrzymała Certyfikat MiŁOŚnika Książek oraz łosia Czytałosia na miłą pamiątkę.